spravy.sk spravy.sk

V Španielsku nedohrali zápas, fanúšikovia Vallecana označili Zozuľu za nacistu
zdroj: video

V Španielsku nedohrali zápas, fanúšikovia Vallecana označili Zozuľu za nacistu

Fanúšikovia futbalového klubu Rayo Vallecano majú na svedomí predčasné ukončenie nedeľného zápasu druhej španielskej ligy proti Albacete. Dôvodom stopnutia duelu za stavu 0:0 už v prvom polčase boli pokriky z domáceho sektora na ukrajinského hráča hostí Romana Zozuľu, ktorého vo svojich choráloch spájali s nacizmom.

Zápas najskôr hlavný arbiter Jose Antonio Lopez stopol, neskôr sa s vedením oboch klubov a Španielskym futbalovým zväzom dohodol na predčasnom ukončení stretnutia. "Z dôvodu opakovaných urážok a urážlivých chorálov, ku ktorým došlo v prvom polčase bol zápas nateraz odložený," informovalo vedenie Raya Vallecana na sociálnej sieti.
Podľa agentúry AFP kričali domáci fanúšikovia na Zozuľu "nacista". "Je to veľmi smutný večer pre náš klub a šport celkovo," uviedol vo vyhlásení Martin Presa, prezident Raya Vallecano.

Fanúšikovia Vallecana sú dlhodobo spájaní s ultra-ľavicovým politickým spektrom. Tridsaťročného útočníka, ktorý v madridskom klube aj krátko pôsobil v roku 2017, už v tom čase napádali a spájali s krajne-pravicovými organizáciami na Ukrajine. Z tohto dôvodu následne požiadal o okamžitý transfer a za Vallecano neodohral ani jediný duel.

zdroj: Pre prehratie videa kliknite na "prehrať na YouTube"

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia