spravy.sk spravy.sk

Prievan v Trenčíne. Po Kleščíkovi končí v AS ďalší zadák
zdroj: astrencin.eu

Prievan v Trenčíne. Po Kleščíkovi končí v AS ďalší zadák

Už dlhší čas bolo jasné, že káder fortunaligového AS Trenčín opustí dlhoročná opora obrany Peter Kleščík. Počas piatku trinásteho to tím spod Čákovho hradu potvrdil aj na svojej stránke. Zároveň k tomu pridal aj ďalšiu, možno trochu nečakanú informáciu. Zadným radom v novom roku nepomôže už ani Lukáš Skovajsa.

Obidvom spomenutým hráčom vypršali platné kontrakty, ktoré už nepredĺžili. "Obaja sú a budú zapísaní veľkými písmenami v histórií nášho klubu. Počas svojej kariéry patrili vždy medzi najvyťaženejších hráčov. Prišiel čas, kedy ideme každý svojou cestou. Určite však zostanú veľkými príkladmi pre všetkých odchovancov našej akadémie. Iba ich práca dostala oboch tam, kam sa počas svojej kariéry dostali a dostanú. Som presvedčený, že 'Kleščo' ešte nájde klub, ktorému bude mať, čo odovzdať," povedal generálny riaditeľ Róbert Rybníček na adresu beka, ktorý si obliekal trenčiansky dres A-tímu 13 rokov.

"V prípade Lukáša Skovajsu sme chceli v spolupráci pokračovať. Rozhodol sa však inak a my to rešpektujeme. V tomto klube, budú mať do budúcna dvere vždy dokorán otvorené. V prípade Petra Kleščíka možno predbehnem, ale už dnes má pripravené miesto v Sieni slávy trenčianskeho futbalu," objasňuje Rybníček prípad 25-ročného odchovanca tohto klubu, ktorý hrával na pozícii obrancu, ale i ľavého beka.

Peter Kleščík sa stal najvyťaženejším hráčom v histórii AS Trenčín. Na svoje konto nazbieral 343 štartov v prvej a druhej lige. Z toho 270 vo Fortuna lige, kde strelil osem gólov. Počas štrnástich seniorských sezón k tomu pridal množstvo ďalších v pohárových súťažiach Lukáš Skovajsa dal štyri ligové góly a má v štatistikách 118 ligových štartov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia