spravy.sk spravy.sk

DAC s profesionálnou zmluvou pre odchovanca Prešova. Van Daele: Jeden z najväčších talentov
zdroj: dac1904.sk

DAC s profesionálnou zmluvou pre odchovanca Prešova. Van Daele: Jeden z najväčších talentov

Šimon Dolinský má iba 18 rokov, už toho však stihol pomerne veľa. Rodák z Prešova a odchovanec Tatrana je už od leta 2017 súčasťou fortunaligistu z Dunajskej Stredy, hoci iba polroka predtým prestúpil do Spartaka Trnava. Talentovaný obranca si pravidelne oblieka aj dres slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Úspech dosiahol teraz aj na klubovej úrovni, keďže mu DAC ponúkol jeho vôbec prvý profesionálny kontrakt.

Perspektívny zadák podpísal s DAC-om zmluvu do konca júna 2022. Technicky veľmi dobre vybavený konštruktívny typ obrancu, ktorý je na svoju výšku 184 cm veľmi dynamický a nastupuje ako stopér či krajný bek, tak zotrvá na juhu Slovenska ešte aspoň dva a pol roka a bude pokračovať vo svojom progrese. Najprv si však musí doliečiť zranenie, ktoré ho eliminovalo aj z reprezentačnej nominácie "devätnástky".

"Sme šťastní, že sme podpísali kontrakt s jedným z najtalentovanejších hráčov našej akadémie, ktorý u nás hráva už tretiu sezónu. V drese staršieho dorastu aj šamorínskej farmy podával výborné výkony a táto profesinálna zmluva je dôkazom našej dôvery v jeho ďalší rozvoj. Veríme, že Šimon sa rýchlo vráti na trávniky po svojom zranení v drese reprezentačnej devätnástky,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele na oficiálnom klubovom webe.

Dolinský na jeseň absolvoval už aj debut v seniorskom futbale, a to konkrétne v II. lige. V drese Šamorína odohral tri celé zápasy. V tomto roku si už obliekol aj žlto-modrý dres, keď v prípravných zápasoch trikrát nastúpil aj za A-tím zo Žitného ostrova. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia