spravy.sk spravy.sk

Slovanista Medveděv: Je nemožné, aby sme v Slovane všetci zostali
zdroj: TASR

Slovanista Medveděv: Je nemožné, aby sme v Slovane všetci zostali

Post pravého obrancu v bratislavskom Slovane sa ako téma otvorila už počas sezóny. Aktuálna bude zrejme aj počas zimného prestupového obdobia.

Belasí vstúpili do sezóny s dvojicou Jurij Medveděv – Mitch Apau. Skúsený Holanďan napokon nebol zapísaný na súpisku pre Európsku ligu, neskôr sa navyše zranil. Prvý menovaný tak mal vyárendované miesto v Európskej lige. Pri jeho absencii ho zastúpil stopér Kenan Bajrič, v lige sa z béčka do A-tímu presunul Lukáš Pauschek. Hovorí sa, že bratislavský klub má eminentný záujem aj o reprezentanta Kristiána Koštrnu, ktorý bol záverom jesene vyradený z A-tímu Dunajskej Stredy.

Nahradiť by mohol práve Medveděva. Podľa informácií ProFutbal.sk mal už počas jesene záujem o jeho služby belgický Standard Liége, francúzsky klub Racing Strasbourg a interes prejavil i kazašský Kairat Almaty. „Nechcem rozoberať svoju budúcnosť. Teraz som v Slovane a určite v ňom začnem aj prípravu,“ poznamenal po zápase s Bragou Jurij Medveděv. Podľa jeho slov tak spraví zrejme celá kabína. „Nikto sa nelúčil definitívne. Popriali sme si pekné sviatky a že sa všetci stretneme na začiatku prípravy. Uvidí sa, či niekto odíde, ale po takom fantastickom roku je podľa mňa priam nemožné, aby všetci hráči zostali,“ dodal.

Slovan zakončil rok 2019 prehrou v skupine Európskej ligy s Bragou (2:4), napriek tomu má za sebou skvelé výsledky v Európe i na domácej scéne. „Už po zápase v Brage som to hovoril a teraz ma presvedčili, že išlo o najťažšieho súpera v skupine. Ukázalo sa však, že máme kvalitu a môžeme hrať vyrovnanú partiu s každým. V mysli mi zostane hlavne domáci súboj s Wolverhamptonom, kde sme mali na výhru a ak by sa to podarilo, tak sa možno skupina vyvinie inak. Nemáme sa ale za čo hanbiť, veľa z nás hralo skupinu v Európe po prvýkrát. Odhalilo to naše nedostatky, odchádzame posilnení o skúsenosti. Bolo to poučné. Keď v slovenskej lige urobíme tri chyby, tak nedostaneme gól. Títo súperi nás potrestajú. Spravíme tri chyby a dostaneme štyri góly, zhodnotil európske pôsobenie Slovana obranca Medveděv.

Dvadsaťtriročný rodák z kazašského mesta Badamsha však najkrajší moment zažil paradoxne ešte pred skupinovou fázou. V odvetnom zápase play-off Európskej ligy na pôde gréckeho PAOK-u sa v 38. minúte presadil prvýkrát v belasom drese, fantastickou strelou spoza šestnástky. Belasí napriek prehre 2:3 postúpili pre viac strelených gólov na ihrisku súpera. „Ten dátum si zapamätám navždy. Veľmi sa teším, že sme vďaka môjmu gólu postúpili do skupiny Európskej ligy. Moment zostane v mojej pamäti do konca života,“ zakončil spomienkou na svoj jediný gól v roku 2019 Medveděv.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia