spravy.sk spravy.sk

Šporar s odkazom pre Boženíka: Na tvojom mieste...
zdroj: TASR

Šporar s odkazom pre Boženíka: Na tvojom mieste...

Odísť do vysneného zahraničia alebo ešte zotrvať na Slovensku? Večná dilema domácich futbalistov, ktorú aktuálne rieši aj žilinský kanonier Róbert Boženík. Po poslednom zápase v skupine Európskej ligy sa mu rozhodol dať radu aj slovinský kanonier Andraž Šporar zo Slovana.

Za dvadsaťročného Slováka mal ruský veľkoklub CSKA Moskva ponúkať 8 miliónov eur, ponuky iných tímov sa údajne pohybujú na úrovni piatich až šiestich miliónov. Sám hráč vyjadril túžbu zmeniť dres, podľa slovinského kanoniera Andraža Šporara by však mal ešte s odchodom počkať. „Boženík je dobrý hráč, kvalitný útočník a má veľký potenciál. Avšak neviem, či by bolo preňho dobré ísť preč zo slovenskej ligy. Keby som bol na jeho mieste, zostanem vo Fortuna lige a chcem sa stať útočníkom číslo jeden v súťaži, v ktorej hrávam. Bude to mať síce ťažké, pokiaľ tu zostanem, ale musí pracovať,“ zasmial sa kanonier bratislavského Slovana.

Mladý futbalista sa pri zranení Adama Zreľáka a odchode Adama Nemca usadil v základnej zostave slovenskej reprezentácie, kde v ôsmich stretnutiach zaznamenal štyri góly. Slabšiu produktivitu ale zatiaľ dokazuj na klubovej úrovni, na jar skóroval iba štyrikrát, v aktuálnej sezóne nazbieral iba tri presné zásahy. V posledných dňoch mu viacerí bývalí či súčasní futbalisti cez médiá vyjadrujú, ako by sa zachovali na jeho mieste. „Je to v prvom rade jeho rozhodnutie. Či obaja zostaneme, alebo obaja odídeme, alebo to skončí inak, prvoradé je, aby sme boli zdraví, aby sme hrali futbal a užívali si ho,“ doplnil Šporar.

Slovinec po náročnej jesennej časti odišiel s priateľkou a rodinou na dovolenku, potenciálny prestup bude riešiť až po návrate. Strelec piatich gólov v Európskej lige, strelecký ligový rekordér z minulého ročníka a najlepší kanonier aktuálnej sezóny bude mať určite na stole hneď niekoľko ponúk. Aktuálne sa tým ale nechce zaoberať. „Na Tehelnom poli sa mi veľmi páči. Nerozmýšľam nad prestupom. Ak ale príde šanca posunúť sa v kariére a v živote, potom to budeme riešiť,“ povedal jeden z najlepších ligových futbalistov. „Páči sa mi Slovensko, Tehelné pole je môj domov. Existujú však krajiny, kde je futbal číslo jeden. Cítim, že na Slovensku to tak nie je a pre futbalistov to nie je dobré. Ak by bolo na každom zápase 20-tisíc divákov, možno by hráč ani nepomýšľal nad odchodom do zahraničia,“ zakončil Šporar.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia