spravy.sk spravy.sk

Labutia pieseň v belasom drese? Zatiaľ idem len do Mexika, usmial sa Greif
zdroj: foto: Silvia Turcerová

Labutia pieseň v belasom drese? Zatiaľ idem len do Mexika, usmial sa Greif

"Poďme na ten posledný tanec," avizoval Dominik Greif na Instagrame pred záverečným zápasom Slovana Bratislava v kalendárnom roku 2019. V súvislosti so súbojom 6. kola Európskej ligy proti Brage (2:4) sme mohli tento odkaz pochopiť viacerými spôsobmi. Žiadaný slovenský brankár sa po skvelých výkonoch (nielen) v kontinentálnej súťaži dostal do hľadáčika viacerých veľkoklubov. Črtala sa možnosť, že vo štvrtok zaspieva v belasom drese svoju labutiu pieseň. Išlo o rozlúčku miláčika publika s Tehelným poľom?

"To naozaj neviem, moja fotka v príbehu na sociálnej sieti bola mierená na koniec sezóny a jej posledný zápas," vysvetlil svoj počin Greif. Prítomné médiá, samozrejme, najviac zaujímalo, či gólman slovenského majstra číslo jeden ostane v Bratislave aj na jar. Po prelomovom roku, kedy sa dostal aj do reprezentácie, je ťažké si predstaviť, že nekývne na ponuku niektorého z väčších európskych klubov. Momentálne to ale ostáva pod rúškom tajomstva. "Uvidíme, naozaj sa tým nezaoberám. Sezóna je taká dlhá, že človek nemá čas myslieť na niečo iné. Ak je otázka smerovaná na potenciálny prestup, odpoviem len toľko, že ťažko povedať."

Po poslednom meraní síl myslel na úplne iné veci než možný transfer. Záverečná konfrontácia na domácej pôde Slovanu body nepriniesla. Už pred duelom s Bragou bolo jasné, že nemôže postúpiť z K-skupiny do play-off EL. Napriek tomu chcel duel, v ktorom viedol 1:0 aj 2:1, zvládnuť lepšie. "Škoda, že sa nám proti kvalitnému súperovi dvakrát nepodarilo udržať vedenie. Braga ukázala svoju veľkú kvalitu. Nie nadarmo postúpila zo skupiny. Videl som to tak, že po góle na 2:1 zapli na úplne iný level. Boli nezastaviteľní," adresoval pochvalu svojmu štvrtkovému sokovi Bratislavčan.

Dominik Greif posledný tanec
Avizovaná "rozlúčka" Dominika Greifa v príbehu na sociálnej sieti. (foto: instagram)

Domino mal hlavne v druhom polčase viacero skvelých zákrokov. Nadviazal nimi na skvelý pocit z duelov proti Wolverhamptonu či Besiktasu Istanbul. Portugalský tím bol strelecky aktívnejší, na svätyňu domácich vyslal dokopy 11 striel. Greif nemal málo práce a robil si ju excelentne. Napriek tomu inkasoval štyrikrát. "Dostali sme prvý gól z rohu, Fonte sa dobre odpútal na bližšej žrdi a takúto situáciu je ťažké ubrániť. Druhého gólu bola väčšia škoda, súperov hráč Francisco dostal príliš veľa priestoru v šestnástke. Bohužiaľ, to sú malé chybičky, o ktorých stále hovoríme, že nás stoja zápasy," zamyslel sa Greif.

V prvom rade ho tešilo to, že konečne chytal v plnom zdraví. Pre choroby a ľahšie zranenia vynechal napríklad aj ligový šláger proti Dunajskej Strede (2:0). "Chytalo sa mi dobre. V Istanbule som bol na liekoch a injekciách, bez hocijakého tréningu. Konečne som mohol aj potrénovať a nič ma nebolelo," usmial sa Greif, ktorý si okrem iného mohol vychutnať aj skandovanie svojho mena v podaní fanúšikov domácich.

Dominik Greif (Slovan - Braga)
Greif opäť predviedol proti Brage vynikajúce zákroky. Na body to nestačilo. (foto: tasr)

Slovan skončil ako mužstvo žrebované zo štvrtého koša v K-skupine na treťom mieste pred Besiktasom z prvého koša. Celkovo nazbieral na svoje konto štyri body vrátane prvého historického víťazstva na európskej scéne v ére samostatnosti. Aj preto si Greif púšťa k telu len krásne spomienky. "Celú našu cestu súťažou môžem hodnotiť len pozitívne. Vedeli sme, ako sme sa do nej dostali a ako sme získali body do tabuľky. Sprevádzal nás kus šťastíčka, aj preto sme nemali ružové klapky na očiach. Môžeme byť na seba hrdí, keď sa bavíme o celom roku 2019, odohrali sme obrovské množstvo zápasov, v každom sme sa bili o body, čo ste sami mohli vidieť. Oddychu bolo naozaj minimum, to sa týka aj leta. Nemáme si čo vyčítať," rozhovoril sa perspektívny ochranca troch žrdí.

Ktoré momenty boli pre 22-ročného "lapača" tie najpamätnejšie? "Samozrejme, pre mňa bol top moment z individuálneho hľadiska zápas vo Wolverhamptone (0:1). Z toho tímového bol prvý skupinový duel s Besiktasom (4:2) niečo fantastické. Paradoxne ešte nie samotná skupina, ale dvojzápas play-off proti PAOK-u. Eufória, ktorú sme hlavne v Grécku prežili, nás dala ešte viac dokopy ako predtým. Sú to spomienky, na ktoré človek naozaj nikdy nezabudne," zalovil vo svojej pamäti slovanista. "Makali tréneri, hráči, celý klub... Máme úspech, ktorý si nikde nekúpite a obrovské skúsenosti, ktoré môžu pomôcť každému z nás," dodal.

Dominik Greif radosť
Dominik Greif bude spomínať najmä na euforické momenty zo zápasov proti PAOK-u či domáceho duelu s Besiktasom. (foto: tasr)

Fortunaligový majster mohol, samozrejme, dosiahnuť aj lepší rezultát. Trikrát prehral o gól, raz o dva a s favoritmi hral zakaždým vyrovnanú partiu. "Keby sme v istých situáciách mali viac šťastia, mohlo to byť lepšie. Nič nás ale nemrzí, sme realisti. Skončili sme lepšie ako tím z prvého koša. Treba si to zhodnotiť z lepšej stránky a naozaj brať len tie pozitíva," zdupľoval svoje predošlé slová Greif.

Sezóna bola pre bratislavského rodáka a odchovanca nesmierne dlhá. Ako už spomenul, oddychu bolo málo. Teraz si ho preto plánuje poriadne užiť na dovolenke v teple. Jedným očkom však bude predsa len sledovať aj vývoj na prestupovom trhu. "Ja teraz odlietam na dovolenku, idem do Mexika a ak sa zrodí ponuka na prestup, bude ju riešiť klub. Ak by všetko bolo v poriadku, dostanú sa informácie ku mne a ja si ich vyhodnotím," uzavrel Dominik Greif.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia