spravy.sk spravy.sk

Slovinský klub vyhodil Nigérijčana po tom, ako s ním otehotnela dcéra prezidenta
zdroj: TASR/AP

Slovinský klub vyhodil Nigérijčana po tom, ako s ním otehotnela dcéra prezidenta

Zaujímavý prípad v štýle "Rómeo a Júlia" sa mal odohrať v slovinskej Druhej Lige. Zahraničnými médiami sa virálne šíri informácia o tom, že futbalistu z Nigérie mal vyhodiť klub od Jadranu z nezvyčajného dôvodu. Afričan údajne skončil v klube po tom, ako s ním otehotnela dcéra prezidenta druholigového účastníka.

Informácie ohľadom tohto incidentu sú veľmi obmedzené. Nepoznáme totiž meno hráča ani klub, v ktorom sa mal takto previniť. Africký futbalista sa podľa webu ghanasoccernet.com bojí o svoju reputáciu a jeho meno je zamlčané z dôvodu očakávanej kritiky smerom ku nemu či klubu samotnému. V slovinskej Druhej Lige pôsobili na začiatku aktuálnej sezóny štyria Nigérijčania - Bede Osuji, Temitope Nelson, Gerald Chiyoke a Sulaiman Adedoja. Nie je však známe, ktorý z kvarteta hráčov bude vinníkom v tejto situácii. Napriek tomu sa médiami šíri jeho kontroverzný príbeh, ktorý on sám objasňuje.

"Podpísal som s klubom trojročný kontrakt s opciou na ďalší rok. Problémy sa vyskytli, keď moja priateľka, ktorá je zároveň dcérou prezidenta klubu, otehotnela," cituje hráča spomenutý portál. Nemenovanému klubu v Slovinsku sa upísal iba počas leta. Vtedy ešte nemohol ani len tušiť, že podpíše aj deväťmesačný a potom aj celoživotný "kontrakt" s dcérou prvého muža svojho nového zamestnávateľa.

"Klub sa o tom dozvedel a zavolal ma na stretnutie. Tam som potvrdil, že som zodpovedný za tehotenstvo prezidentovej dcéry. Oznámili mi, že mám ostať doma a nemôžem sa vyskytovať v okolí klubu, dokým nedostanem povolenie vrátiť sa," približuje Nigérijčan svoju situáciu. Hlava klubu mu napokon tento prečin neodpustila a za zakázanú lásku ho potrestala najhorším možným spôsobom.

"O týždeň neskôr ma zavolali do kancelárie a spolu s mojím agentom ma informovali o plánoch vypovedať moju zmluvu za nedisciplinovanosť. Tieto novinky ma zaskočili, pretože žiadneho prehrešku som za za ostatných šesť mesiacov nedopustil,"
vysvetlil zarmútený Afričan, ktorý síce skóroval, avšak mimo zelených trávnikov. Klub na čele s dotknutým prezidentom mu vystavil červenú kartu toho najsilnejšieho odtieňa. Proti nespravodlivému verdiktu chce teraz Nigérijčan bojovať zubami-nechtami. Jeho ďalšie kroky zrejme povedú na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA).

"Môj agent mi zavolal a oznámil mi, že by som sa mal obrátiť na FIFA. Povedal, že má nahrávku toho, ako prezident hovorí o výpovedi z dôvodu mojej aféry s jeho dcérou. Preboha, veď je dospelá! Milovali sme sa a rozhodli, že chceme mať dieťa," hovoril ďalej rozhodený Nigérijčan. Podľa jeho vyjadrení ho však najviac trápi, že sa ocitol akoby v známom románe od Williama Shakespearea. Vzdialený na tisíce míľ od svojej lásky teraz vôbec nevie, v akom stave sa nachádza ona či dieťa, ktoré sa mu má narodiť.

"Keďže som späť v Nigérii, nemám šajnu o tom, čo sa stane s ňou či potomkom. Prinútili ju, aby si ma zablokovala na všetkých sociálnych sieťach, preto spolu nemôžeme komunikovať. Pár kamarátov, ktorých mám v klube, sa tiež bojí kontaktovať ma či poskytnúť informácie o nej. Nechcú sa dostať do problémov s vedením tímu. Som z toho nesmierne zmätený,"
uzavrel africký futbalista.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia