spravy.sk spravy.sk

Dôležitej opore DAC-u končí hosťovanie. Zostane Ronan na Žitnom ostrove?
zdroj: dac1904.sk

Dôležitej opore DAC-u končí hosťovanie. Zostane Ronan na Žitnom ostrove?

Na Slovensku strávil takmer rok, nie je však isté, že sa vráti. Písal sa 31. január 2019, keď do Dunajskej Stredy prišiel mladý Ír Connor Ronan na hosťovanie. Iba 21-ročný stredopoliar sa na Žitnom ostrove etabloval, časom začínal nastupovať pravidelne a ukázal svoju kvalitu. Nie nadarmo je kmeňovým hráčom Wolverhamptonu Wanderers - účastníka anglickej Premier League.

Rodákovi z anglického Rochdale po jesennej časti Fortuna ligy 2019/2020 vyprší čas strávený u žlto-modrých. Na hosťovaní mal byť do konca aktuálneho kalendárneho roka. Ako sám avizuje, v januári sa vráti ku svojmu kmeňovému zamestnávateľovi. Aký bude jeho ďalší krok? "Končí sa mi kontrakt, ale ešte neviem, čo bude. Týždeň si oddýchnem, potom sa vrátim do Wolverhamptonu a porozprávam sa s vedením, ako pravdepodobne aj s DAC-om," prezrádza Ronan v rozhovore pre klubový web. Nevylučuje, že do Dunajskej Stredy sa po zimnej prestávke vráti. Sám hovorí, že by tak rád učinil. "Možno sa klubom podarí dohodnúť sa, alebo sa chystá niečo, o čom ešte neviem. Strávil som v Dunajskej Strede pekný rok a keď budem mať možnosť, rád sa sem vrátim."

Je však možnosť, že zápas proti Slovanu Bratislava (0:2) bol pre progresívneho záložníka posledným na juhu Slovenska. Celkovo v tejto sezóne odohral 19 stretnutí a strelil gól, pre ktorý si ho fanúšikovia dodnes pamätajú najviac. V prvom predkole Európskej ligy sa presadil na pôde Cracovie Krakov. Pekných spomienok má viac. "Druhé miesto v predchádzajúcej sezóne bolo veľkým úspechom nielen pre mňa, ale aj pre klub. Aj gól proti Cracovii v tohtoročnej edícii EL bol pre mňa veľmi pamätný, pretože bol dôležitý z pohľadu nášho postupu."

Ronan v prípade potreby v strede zálohy nahradil zraneného Zsolta Kalmára. Utvoril však silné duo s ním či Andrejom Fábrym. Ír nastúpil aj ako klasický stredný záložník, ale aj ako ofenzívny stredopoliar. "Myslím si, že celý rok bol pre mňa veľmi úspešný. Spravil som veľké rozhodnutie, ale mužstvo, fanúšikovia a všetci v klube ma rýchlo prijali medzi seba, čo výrazne uľahčilo moje začiatky. Samozrejme, do Dunajskej Stredy som prišiel hrať futbal a mám pocit, že sa moje tunajšie pôsobenie začalo dobre. Navyše, dokázal som sa ešte zlepšiť. Jedným z cieľov môjho príchodu bolo aj to, aby som sa rozvíjal," podotkol kmeňový hráč "vlkov".

Vďačný je najmä za minutáž, ktorú obdržal od Petra Hyballu. "Naučil som sa hrať každý týždeň medzi dospelými, a tak som si na to zvykol. V Anglicku som jeden týždeň hral za dospelých, ten ďalší za rezervu. Som vďačný trénerovi za šancu, čo prospelo hlavne mojej kondícii," tešilo Ronana, ktorý si zahral aj v reprezentácii Írska do 21 rokov. "Tento rok som odohral naozaj veľa zápasov, ale, keďže som futbalista, rád reprezentujem svoj klub aj krajinu. Ako som spomenul, približne týždeň budem oddychovať, potom sa vrátim do Wolverhamptonu a zatrénujem si tam, aby som si udržal kondíciu aj počas zimy," uzavrel Connor Ronan.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia