spravy.sk spravy.sk

Slovnaft Cup: Trenčania vo štvrťfinále vyzvú Slovan, Poprad zamieri na horúcu pôdu
zdroj: TASR

Slovnaft Cup: Trenčania vo štvrťfinále vyzvú Slovan, Poprad zamieri na horúcu pôdu

Na čerpacej stanici Slovnaft na Prístavnej ulici v Bratislave sa vo štvrtok 12. decembra uskutočnil žreb štvrťfinálových konfrontácií Slovenského pohára.

Osemfinálové konfrontácie vyradili z hry obidvoch finalistov minulosezónnej edície Slovnaft Cupu. Zatiaľ čo obhajca trofeje Spartak Trnava vypadol v penaltovom rozstrele s Dunajskou Stredou, striebornú Žilinu vyradilo z hry neúspešné meranie síl na pôde ligového majstra Slovana Bratislava (0:2). Už teraz je preto isté, že finálovú dvojicu utvorí úplne iný pár.

Žreb štvrťfinále bol voľný, a teda neplatilo regionálne ani súťažné nasadenie. Medzi najlepšou osmičkou už nefiguroval žiaden tím z nižšej súťaže než je II. liga. Okteto ašpirantov na cenný pohár tvorilo sedem fortunaligistov a jedno mužstvo z druhej najvyššej súťaže na Slovensku - FK Poprad.

Žreb určil zaujímavé štvrťfinálové dvojice. Trenčania vyzvú v repete finále zo sezóny 2015/2016 Slovan Bratislava. Budú mať pritom výhodu domáceho prostredia. Interesantnou konfrontáciou bude aj západoslovenské derby Nitrianskeho kraja medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. Sereď vyzve Ružomberok a Dunajská Streda doma privíta spomenutého druholigistu z Popradu. Hrať sa bude v apríli na jeden víťazný zápas.

Spolu so Slovenským pohárom mužov sa žrebovali aj semifinálové dvojice v rámci ženských konfrontácií. Obhajkyne pohára z Bardejova odohrajú dvojzápas proti Spartaku Myjava, pričom začnú na domácej pôde. Neúspešné finalistky a ligové šampiónky zo Slovana Bratislava vyzvú Ružomberčanky, pričom tiež začnú doma.

Žreb štvrťfinále Slovnaft Cup-u:
FK DAC 1904 Dunajská Streda - FK Poprad
FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
ŠKF iClinic Sereď - MFK Ružomberok
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava

Žreb semifinále Slovenského pohára žien:
BŠK Partizán Bardejov - Spartak Myjava
ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia