spravy.sk spravy.sk

Turbulentná jeseň Trenčína. Hrnčára mrzí jedna vec: Čierny bod našich zápasov
zdroj: foto: AS Trenčín

Turbulentná jeseň Trenčína. Hrnčára mrzí jedna vec: Čierny bod našich zápasov

Sínusoidná jeseň, po ktorej o vlások uniklo dosiahnutie predsavzatého cieľa. Futbalisti Trenčína netajili od začiatku sezóny ambíciu dostať sa do hornej šestky. Počas leta sa do mužstva vrátili hráči, ktorí sa podieľali aj na dvojnásobnom titulovom ťažení Trenčanov. Či už išlo o Ryana Koolwijka, Gina van Kessela alebo Davida Depetrisa. Puzzle úspechu však zo začiatku do seba nezapadali.

Kolísavá výkonnosť Trenčanov a šesťzápasová séria bez ligovej výhry ukončila trénerské pôsobenie dvojice Roman Marčok - Matthias Kohler. Kormidla sa od 13. kola ujal skúsený Norbert Hrnčár, pod ktorým nazbieral tím spod Čákovho hradu osem bodov v šiestich fortunaligových meraniach síl. S procesom futbalu v Trenčíne sa 49-ročný kouč musel oboznámiť veľmi rýchlo.

"Za pochodu a veľmi krátky čas sme dávali mužstvo dokopy. Behom šiestich dní sme sa museli spoznať. Iný pohľad je zvonka a iný zase, keď ste reálne pri tíme," hovoril po poslednom jesennom zápase Hrnčár. Káder ho však rýchlo prijal za svojho. A hoci kabína zhodne vyjadrila spokojnosť s trénerskou zmenou, výsledkovo to až také ružové nie je.

"Nemôžeme byť spokojní. Čo sa týka výsledkov a výkonov, určite chceme byť vyššie. Potrebujeme byť stabilizovaní a do jari to musíme zlepšiť, ak chceme hrať prvú šestku," uvedomuje si útočník Depetris narážajúc na fakt, že sa Trenčania aktuálne nachádzajú na ôsmej tabuľkovej priečke. V ukazovateli skóre svieti stav 29:29, čo znamená delene druhý najlepší útok, ale i tretiu najhoršiu obranu. Slovenský zakončovateľ pôvodom z Argentíny vidí väčší problém v tom, že mužstvo si neutvorilo a nevyužilo viac dobrých príležitostí.

Norbert Hrnčár
Norbert Hrnčár verí, že na jar zabojujú jeho zverenci o hornú šestku. (foto: tasr)

"Musíme sa viac dostávať do krídelných priestorov a ukázať v nich väčšiu kvalitu. Keď sa do nich dostaneme, nedokážeme si z toho vypracovať gólové šance. Treba dostávať lopty do šestnástky, kde sa, samozrejme, rozhodujú zápasy," hovoril pre ProFutbal.sk Depetris, ktorý dal na jeseň vo FL dva góly. Zväčša nastupoval ako náhradník. "Každý týždeň pracujem na tom, aby som bol v základe. Dúfam, že od jari budem nastupovať častejšie," doplnil smerom k tomuto faktu.

Nebude o však mať jednoduché. Do kádra Trenčanov sa prebíja okrem iných aj mladý 18-ročný útočník Lukáš Letenay, ktorý sa svojou dravosťou ukazuje v dobrom svetle. "Môžem len poďakovať trénerovi, že do mňa 'nalieva dôveru'. Sprvu som nastupoval ako náhradník, proti Nitre (1:1) som ale mohol odohrať plných 90 minút. Prioritou je pre mňa U19, ale verím, že na jar sa tiež prebojujem do kádra A-tímu," povedal nášmu portálu Letenay a ako dorastenec sa vyjadril aj k forme svojich starších spoluhráčov. "Chlapci idú do každého zápasu so srdcom. I keď sa zopár duelov nevydarilo, tímovosť tu je napriek faktu, že tu máme viac národností. Držíme však spolu. Trenčín dokázal vyhrať náročné stretnutia s Trnavou (2:1) či Žilinou (3:0). Od týchto triumfov by sme sa mali posúvať ďalej. Prehry a remízy si tiež treba zanalyzovať," podotkol.

Západoslovenské mužstvo bude aj na jar pokračovať v azyle, keď bude jeho prechodným domovským stánkom štadión MŠK Žilina. Na ňom doposiaľ vybojoval 12 bodov za tri výhry i remízy. Hrnčár si uvedomuje, že ich mohlo byť viac. "Za celé obdobie, počas ktorého som pri kormidle Trenčína, ma najviac mrzí prehra zo 17. kola proti Pohroniu (0:1). Je to pre mňa čierny bod. Približne polovica zápasov nám vyšla dobre, tá druhá zase menej. Na komplexnejšie zhodnotenie bude dosť času. Jasné je to, že aj pri najlepšom rozložení je stále čo zlepšovať. Verím, že do jari vkročíme čo najlepšie a Trenčín bude ešte oveľa silnejší," verí svojim zverencom slovenský tréner, podľa ktorého sú ciele v tíme nastavené jasne a zreteľne.

Trenčín radosť
Trenčín chce na jar zažívať čo najviac radostných momentov (foto: tasr)

"Jedna z úloh a priorít je určite prvá šestka. Hoci v nej zatiaľ nefigurujeme, je fajn, že v tabuľke sme k nej veľmi blízko (dvojbodový odstup, pozn.). Bodové rozostupy sú totiž minimálne. Verím, že už ku koncu februára budeme hrať v tej hornej polovici. Potrebujeme, aby jednotliví hráči nabrali výkonnostný progres, ktorý tým pádom nastane aj u mužstva. Trenčín má svoj spôsob hry založený na útočnom futbale. Tam k zmene nepríde a kvalitatívne vylepšíme niektoré veci," vysvetlil na záver Norbert Hrnčár.

Trenčianska fortunaligová jeseň v číslach

Celková bilancia:
18 zápasov, 5 víťazstiev, 6 remíz, 7 prehier, 21 bodov, skóre 29:29, 8. miesto
Bilancia doma:
9 zápasov, 3 víťazstvá, 3 remízy, 3 prehry, 12 bodov, skóre 15:14, 6. miesto
Bilancia vonku:
9 zápasov, 2 víťazstvá, 3 remízy, 4 prehry, 9 bodov, skóre 14:15, 6. miesto
Najlepší strelci:
Hamza Čatakovič 5 gólov, Osman Bukari, Ante Roguljič po 4, Gino van Kessel, Keston Julien po 3
Najviac odohraných minút:
Ryan Cornelis Koolwijk 1570, Osman Bukari 1485, Ante Roguljič 1432

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia