spravy.sk spravy.sk

Kozák hovoril s vedením: Oblečú si Greif či Šporar dres Slovana posledný raz?
zdroj: TASR

Kozák hovoril s vedením: Oblečú si Greif či Šporar dres Slovana posledný raz?

Nie je nič výnimočné, pokiaľ prídu po úspechu tímu v pohárovej Európe ponuky na najlepších hráčov. Výnimkou nie sú ani slovenské kluby, potvrdzuje minulosť.

Po skvelých dueloch sa ponukám, pochopiteľne, nevyhne ani bratislavský Slovan. V médiách sa už objavujú údajné miliónové ponuky na slovinského kanoniera Andraža Šporara, najnovšie z Turecka. Po letnej ponuky z portugalského FC Porto sa rovnako hovorí aj o odchode brankárskej opory Dominika Greifa. Už dlhšie sa skloňujú v prestupových špekuláciách aj mená Jurij Medveděv, David Holman či Arťom Suchockij.

Po skvelých výkonoch a výsledkoch je záujem klubov z väčších líg o hráčov Slovana logický, konkrétne ponuky očakávané. Dá sa ale už teraz potvrdiť, či vo štvrtok večer proti Brage niekto z futbalistov odohrá rozlúčkový zápas? „Komunikoval som s vedením klubu na túto tému. Môžem potvrdiť, že ešte žiadne rokovanie nie je v takom štádiu, aby sme mohli definitívne povedať, že niekto z našich hráčov odohrá posledný zápas v belasom drese,“ odpovedal na otázku ProFutbal.sk tréner Ján Kozák.

Na stole vedenia bratislavského Slovana sa ocitlo množstvo ponúk na služby slovinského reprezentanta Andraža Šporara už v lete. Šéf klubu zároveň priznal, že niektoré ponuky by v prípade akceptovania boli na Slovensku z finančného hľadiska historické. Rekord zatiaľ drží László Bénes, ktorý prestúpil zo Žiliny do Nemecka za 5,5 milióna eur. V prípade kanoniera Slovana sa v lete hovorilo aj o údajnej ponuke na úrovni osem miliónov eur, cena hráča účinkovaním v pohárovej Európe ešte vzrástla.

Cena dvadsaťdvaročného brankára Slovana bola v lete stanovená portálom Transfermarkt na 400-tisíc eur. V pohárovej Európe bol oporou Slovana, najväčšmi vynikol na ihrisku Wolverhamptonu. V priebehu roka sa stal stabilným členom slovenskej reprezentácie. Jeho štart v poslednom zápase sezóny je otázny, posledné tri stretnutia pre zranenie nechytal. „Je to trochu zložitejšia téma. Aj keď Domino už nejakých päť či šesť dní naplno trénuje s mužstvom a celé naše pôsobene v Európe podával výborné výkony, takisto Mišo nás v posledných dueloch podržal. Verím, že sa rozhodneme správne a opäť náš brankár – uvidíme, ktorý z nich – podá vo štvrtok výborný výkon,“ povedal portálu ProFutbal.sk Kozák.

Po poslednom ligovom kole tréner Kozák však priznal, že sa koniec niektorých úspešných hráčov s vysokou pravdepodobnosťou blíži. „Počítame s tým, že keď podávajú takéto výkony najmä v Európe či na reprezentačnej úrovni, tak ich bude veľmi ťažké udržať v tíme. Ak príde na klub dobrá ponuka, tak zrejme prestúpia. Verím však, že ich dokážeme nahradiť, aby sme sa stále zlepšovali,“ otvorene komentoval po zápase na margo Greifa so Šporarom.

Otázka tak neznie, či niektorí hráči prestúpia, ale kedy sa tak stane.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia