spravy.sk spravy.sk

Ďalšie zmeny v Poprade. Bývalý tréner Komárna dostal zaujímavú funkciu
zdroj: fkpoprad.sk

Ďalšie zmeny v Poprade. Bývalý tréner Komárna dostal zaujímavú funkciu

Iba nedávno bola definitívne ukončená jesenná časť II. ligy, jeden z ašpirantov na postup do najvyššej súťaže však nezaháľa. Poprad už v uplynulých týždňoch ukončil spoluprácu s koučom Marekom Petrušom, ktorého úlohy v tréningovom procese prevzal doterajší lodivod Top skupiny FK Poprad Peter Ďuriš. A to minimálne do konca roka 2019. Nepôjde však ani zďaleka o jedinú zmenu,

Podtatranci už stihli oznámiť aj meno nového športového riaditeľa mládeže. V januári roku 2020 si na túto stoličku zasadne namiesto Michala Mička donedávna tréner konkurenčného KFC Komárno Jozef Olejník. "Veríme, že  prinesie ešte väčšiu kvalitu do našej akadémie. Mičkovi treba poďakovať za ten rok, za ktorý odviedol pre FK Poprad kus práce. Budeme s ním ďalej v kontakte, čo sa týka jeho ďalšej pôsobnosti v klube. Olejník je skúsený tréner, ktorý bol v akadémii Dunajskej Stredy a naposledy trénoval Komárno. Je to človek, ktorý je férový a povie presne to, čo si myslí. V Komárne hral s mladými hráčmi a vedel ich posunúť na vyšší level. Preto prichádza do nášho klubu a verím, že spolupráca bude pre obidve strany prínosom," objasnil pre klubový web bývalý reprezentant a dnes už športový riaditeľ Popradu Stanislav Šesták.

Nadšenie netajil ani samotný Olejník, ktorý vidí v tíme "orlov" veľký potenciál. "Prichádzam do ambiciózneho klubu a to preto, lebo som sa stotožnil s víziami majiteľa klubu Romana Dvorčáka a jeho športového riaditeľa Stana Šestáka. Je to mladý klub, ktorý chce na sebe pracovať. Oslovilo ma to, chcem prispieť k tomu, aby sme sa posunuli smerom dopredu, čo sa týka výchovy mládeže. Prioritou je výchova jednotlivých hráčov, to bude našou spoločnou úlohou," prezradil.

Stanislav Šesták
Stanislav Šesták o Jozefovi Olejníkovi: "Je to človek, ktorý je férový a povie presne to, čo si myslí. V Komárne hral s mladými hráčmi a vedel ich posunúť na vyšší level." (foto: FK Poprad)

Popradčania netaja najvyššie ciele. V rámci uplynulej sezóny v druhej najvyššej súťaži na Slovensku obsadili druhé miesto a bojovali v baráži účasť medzi elitou. Nepreskočili však prekážku v podobe AS Trenčín. V tejto sezóne je podtatranský FK na štvrtom tabuľkovom mieste s 21 bodmi a 7-bodovým mankom na vedúce duo Banská Bystrica - Dubnica. Do jarnej časti sezóny sa Poprad bude pripravovať už so spomenutými zmenami a celý proces odštartuje 8. januára. Vo februári avizuje taktiež sústredenie v Turecku. To všetko už s novou posilou, ktorou je záložník Wisdom Uda Kanu. Afričan naposledy pôsobil v treťoligovom MFK Vranov nad Topľou.

"Kanu bude od januára našim hráčom. Máme vytypované aj ďalšie posily, v tomto má ale hlavné slovo tréner A-tímu. Nový realizačný tím bude predstavený na začiatku zimnej prípravy. Určite v ňom budú Peter Ďuriš, Martin Švestka, Daniel Džupir. My veríme tomu, že máme najlepší káder v druhej lige, preto neočakávame žiadne veľké zmeny. Chceme, aby sa hráči z U19 posunuli do A-tímu," zdôraznil na záver Šesták.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia