spravy.sk spravy.sk

Prievan v Pohroní. Mužstvo príde o deväť hráčov, nahradia ich aj Afričania
zdroj: foto: FK Pohronie

Prievan v Pohroní. Mužstvo príde o deväť hráčov, nahradia ich aj Afričania

Historicky prvá sezóna medzi elitou nepriniesla výraznejšie prekvapenie. Fortunaligový nováčik zo Žiaru nad Hronom obsadil po jesennej časti našej najvyššej súťaže posledné 12. miesto. V závere sezóny síce pookrial, prišla remíza a dve výhry, nič to však nemení na fakte, že Pohronie je aktuálne najväčší adept na zostup do II. ligy.

Na jar to Stredoslováci nebudú mať vôbec jednoduché. Káder opustí brankárska jednotka jesene Martin Vantruba, okrem toho však dôjdu ďalšie zmeny, s ktorými sa bude musieť vysporiadať vedenie i tréner Mikuláš Radványi. V klube okrem kmeňového hráča Slavie Praha končí aj ďalších osem futbalistov, ktorí už na jar nepomôžu Pohroniu v záchranárskych ambíciách. Celkovo tak prídu Žiarčania o deväť opôr.

"Čo sa týka zmien, odchádza Mateusz Zachara, David Hrnčár, David Kondrlík odchádza na hosťovanie. Nepočítame ďalej s Michalom Klecom, Jakubom Sedláčkom a Marekom Bartošom. S ďalšími dvomi hráčmi ešte rokujeme o ďalšom zotrvaní v našom klube. Ján Sojka ukončil aktívnu činnosť. Lukášovi Tesákovi skončila zmluva, ale chceme, aby pokračoval ďalej v realizačnom tíme," priblížil rozsiahly prievan v kabíne športový riaditeľ Pohronia Miroslav Filipko pre oficiálnu klubovú stránku.

Samozrejme, klub hlási aj príchod adekvátnych náhrad, ktoré sú v štádiu riešenia. Hoci sa v Žiari nad Hronom podľa vlastných slov nechcú odkloniť od filozofie domácich hráčov, pripúšťajú, že prídu aj posily z "čierneho kontinentu", ale aj iných kútov sveta za hranicami. "Čo sa týka nových hráčov, je to nastavené tak, že prídu aj africkí futbalisti, čo je v štádiu rokovania. Ostatné posily budú zo Slovenska, prípadne Čiech, aby sme sa v jarnej časti vedeli spoľahnúť na overených hráčov, ktorých poznáme a vedia nám okamžite pomôcť. Samozrejme, hráči na skúšky budú aj z iných krajín, ale o ich pôsobení v klube rozhodneme na základe ich kvality. V prvom rade sa však chceme sústrediť na domácich hráčov, čo je aj filozofia klubu – opierať sa o slovenských hráčov. Sme slovenský klub a týmto smerom pôjdeme ďalej. Bolo to vidieť v posledných dvoch zápasoch, kedy nastúpila čisto slovenská základná zostava. Takto sa chceme prezentovať na slovenskej futbalovej scéne," rozhovoril sa o klubovej filozofii Filipko.

Pohronie - Trenčín (Osman Bukari, Lukáš Tesák)
Lukáš Tesák bude možno pokračovať v realizačnom tíme Pohronia (foto: Lukáš Urbašík)

Isté je momentálne len to, že Pohronie začne zimnú prípravu 6. januára a o deň neskôr avizuje vstupné testy. Týždeň pred Vianocami budú zase výstupné. Navyše "každý hráč dostane na sviatky individuálny tréningový plán, aby bol na vstupné testy pripravený a mohli sme ďalej pokračovať, pretože liga začína pomerne skoro. Hráči sú profesionáli a podľa toho sa budú musieť zariadiť počas vianočných sviatkov," prezrádza Filipko.

Pohronie, ktoré nazbieralo 14 bodov vo Fortuna lige, sa v zimných mesiacoch zúčastní aj na podujatí Zimná Tipsport liga. Ďalšie herné sústredenia sa uskutočnia v rámci možností klubu na Slovensku. Cieľ ostáva stále rovnaký, aký bol pri vstupe medzi slovenskú ligovú elitu. "Máme jediný cieľ, na ktorom sa nič nemení - záchrana vo Fortuna lige," uzatvára Filipko.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia