spravy.sk spravy.sk

V Trnave očakávali viac bodov: Tréner Chéu zostáva, v kádri nastanú zmeny
zdroj: Róbert Fritz

V Trnave očakávali viac bodov: Tréner Chéu zostáva, v kádri nastanú zmeny

Až na šiestej priečke prezimuje trnavský Spartak. „Andelom“ nevyšla predovšetkým druhá polovica jesennej časti, ktorú napokon ukončili s deviatimi prehrami a 23 bodmi. Vzhľadom na nelichotivú bilanciu v ostatných týždňoch sa hromadili špekulácie o odvolaní portugalského trénera Ricarda Chéua. Vedenie klubu ale tieto správy dementovalo.

„Určite nie sme spokojní, očakávali sme po jeseni väčší bodový zisk, nie vo všetkých zápasoch sme predviedli ideálnu hru. Tréner Ricardo Chéu má ale naďalej našu dôveru. Stanovili sme si cieľ postúpiť do prvej šestky a verím, že ho po základnej časti spoločnými silami naplníme,“ povedal pre trnavskyhlas.sk generálny manažér Spartaka Marián Černý.

Cieľom vedenia klubu je účasť v prvej šestke, čo zatiaľ s odretými ušami Chéu a jeho zverenci napĺňajú. Rovnako 23 bodov ako Trnava majú aj piate Michalovce a siedme Zlaté Moravce. 

Zatiaľ, čo portugalský tréner zostáva vo funkcii, vedenie klubu chystá viacero zmien v kádri. Isté je, že v tíme nebude pokračovať srbský stopér Marko Marinkovič. Otázna je i budúcnosť Kubilaya Yilmaza či Lucasa Lovata. „V kádri dôjde k viacerým zmenám. Po náročnom letnom prestupovom období, kedy sme museli riešiť všetko za pochodu, sa chceme teraz zamerať na detaily,“ dodal Černý.

Po záverečnom zápase jesene v Michalovciach sa hráči rozišli na dovolenky, prípravu na jarnú časť odštartujú 7. januára 2020. V príprave si zahrajú s českými klubmi Zlínom, Olomoucom a Baníkom Ostrava, na sústredení v Turecku si zmerajú sily s rumunským Botosani a ukrajinským Olympikom Doneck. Tretí duel v krajine polmesiaca je stále v štádiu riešenia.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia