spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Mikulášska nádielka víťazných gólov. Ktorý bol ten naj?
zdroj: jäzva; TASR; fkpohronie.sk

VIDEO: Mikulášska nádielka víťazných gólov. Ktorý bol ten naj?

Záverečné 18. kolo jesennej časti prinieslo dovedna dvanásť gólov. Už tradične vám z nich prinášame tie tri najkrajšie, na ktorých sa zhodla redakcia ProFutbal.sk s naším expertom Martinom Černáčkom.

zdroj: huste.tv

Jesenným kráľom strelcov je zaslúžene slovinský kanonier v službách Slovana Bratislava Andraž ŠPORAR. V poradí dvanásty ligový gól strelil v sobotu na Tehelnom poli v 53. minúte, keď proti Dunajskej Strede zvýšil na 2:0. „Dvanásty a možno aj posledný gól Šporara v aktuálnej fortunaligovej sezóne vzišiel po aktivite De Marca, ktorý na hrane faulu vybojoval loptu, vyviezol ju z hĺbky vlastnej polovice až na súperovú, kde ju odovzdal Holmanovi. Maďarský stredopoliar si loptu prvým dotykom zastavil a druhým na milimeter presne mimo ofsajdu prihral Šporarovi. Domáci kanonier sa umne vyhol ofsajdovému postaveniu a elegantnou sťahovačkou i Jedličkovi a skóroval do prázdnej brány,“ okomentoval Martin Černáček

Vydarený záver jesene majú za sebou Michalovce, ktoré zdolali Trnavu rovnako 2:0. Definitívne o ich víťazstve rozhodol desať minút pred koncom Armen HOVHANNISYAN. „Rýchla kontra Zemplínčanov z vlastnej šestnástky. Na začiatku akcie vybojoval loptu Martin Kolesár, dostal sa k nej Peter Kolesár a prihral ju Hovhannisyanovi. Ten si ju prebral ešte na vlastnej polovici, rozbehol sa priamo na bránu Spartaka a po štyridsaťmetrovom sóle poslal loptu do siete povedľa vybiehajúceho Rusova,“ vyzdvihol odvážny prienik devätnásťročného arménskeho stredopoliara expert ProFutbal.sk.

Dva góly v záverečných dvoch zápasoch jesene strelil András MÉSZÁROS z Pohronia, ktorý otváral skóre sobotňajšieho zápasu so Sereďou. „Center Petra Mazana do šestnástky Serede si Mészáros prvým dotykom pekne prebral, vďaka čomu sa odpútal od brániaceho Hučka a pohotovou strelou z polotočky prekonal brankára Ilieva,“ dodal Černáček.

Ktorý gól bol podľa vás ten naj? Dajte nám o tom vedieť v ankete, v diskusii pod článkom či na našom Facebooku!

So súhlasom huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia