spravy.sk spravy.sk

Eufória v Pohroní, domáce víťazstvo na posledný pokus. Pellegrini: Takto sme chceli zakončiť rok!
zdroj: FK Pohronie

Eufória v Pohroní, domáce víťazstvo na posledný pokus. Pellegrini: Takto sme chceli zakončiť rok!

Najúspešnejší kalendárny rok v histórii klubu. FK Pohronie si na jar vybojoval postup medzi slovenskú elitu, a hoci si miesto medzi najlepšími stále iba hľadá, rozhodne nemožno uplynulé mesiace hodnotiť negatívne. Stredoslováci síce prezimujú na poslednej dvanástej priečke vo fortunaligovej tabuľke, no po sobotňajšom domácom víťazstve nad Sereďou (2:1) zostávajú v hre o záchranu.

Na deviaty pokus to konečne vyšlo, odfúkli si hráči, funkcionári i fanúšikovia zo Žiaru nad Hronom. Pohronie dlhé mesiace čakalo na prvý domáci triumf vo Fortuna lige, ten napokon prišiel až v samom závere jesennej časti. Navyše, po obrovskej dráme, keď o troch bodoch rozhodol až v 88. minúte legionár Cedric Badolo z Burkiny Faso. „Konečne! Vidíme tú eufóriu, presne takto sme chceli zakončiť rok, ktorý bol pre náš klub nesmierne úspešný. Asi to tak malo byť, že prvé víťazstvo príde až v poslednom zápase,“ sršal spokojnosťou kapitán Pohronia Lukáš Pellegrini.

Lukáš Pellegrini
Lukáš Pellegrini verí, že jeho tím sa na jar zachráni medzi elitou (foto: FK Pohronie)

Vyrovnanému duelu by azda viac svedčala remíza, veď Sereď si vypracovala nebezpečnejšie príležitosti a v 81. minúte vďaka Špeharovi zaslúžene vyrovnala, futbalový osud ale tentoraz nováčikovi doprial. „Bol to ťažký zápas, ihrisko bolo na hranici regulárnosti. Do poslednej minúty sa nevedelo, či sa bude hrať, ale pristúpili sme k tomu ako profesionáli. Terén bol pre oba celky rovnaký. Futbalový pán Boh je spravodlivý, odvďačil nás za poctivú prácu. Tréner nám vravel, že ak budeme tvrdo trénovať a hrať, karta sa obráti. A prišlo to,“ rozplýval sa Pellegrini v pozápasovom interview s novinármi.

„Trošku sme si odfúkli, vďaka vydarenému záveru jesene sme sa priblížili k tímom pred nami. V zime sa tak môžeme v pokoji pripravovať na jarnú časť, v ktorej budeme bojovať o záchranu Pohronia vo Fortuna lige. Jeseň bola turbulentná, no som rád, že sme sa pozviechali a dali sme to dokopy. Hlavne sme ukázali charakter. Z posledných troch duelov máme sedem bodov, možno je aj škoda, že prichádza prestávka,“ zamyslel sa autor dvoch gólových prihrávok zo sobotňajšieho duelu Peter Mazan, ktorému ale o dva roky starší Pellegrini s úsmevom na tvári oponoval: „My starší sa už nevieme dočkať oddychu, pretože toho bolo dosť. Ťaháme to prakticky tí istí, takže sme radi, že je už koniec.“

Pohronie radosť po góle
Po víťaznom góle Badola v 88. minúte vypukla na štadióne Pohronia obrovská radosť (foto: FK Pohronie)

Práve domáci miláčik Pellegrini patril na jeseň k najlepším hráčom trápiaceho sa nováčika. „Nebolo to jednoduché. Po postupe do Fortuna ligy sme nevedeli, do čoho ideme. S postupom sa nerátalo, no zrazu to prišlo a boli sme medzi elitou. Nemali sme dostatok času sa na to pripraviť. Chceli sme hrať to isté, čo v druhej lige, no súperi nás trestali za každú chybu. Zatiaľ, čo v druhej lige zostávali naše chyby nepotrestané, tu to bolo naopak. Potom sme ale zmenili štýl hry a začali sme aj zbierať body. V tomto trende musíme pokračovať,“ burcuje skúsený stredopoliar.

Po postupe medzi najlepších zavládol v Žiari nad Hronom futbalový boom, ktorý ale vzhľadom na nevydarené výsledky postupne vyprchal. Zverenci trénera Radványiho prezimujú na dvanástej priečke so štrnástimi bodmi, pričom na predposlednú Nitru majú len jednobodové manko. „Naším cieľom bolo čo najviac sa priblížiť k tímom pred nami, pretože, ak by nám odskočili, jar by bola veľmi ťažká. Vyšlo to, takže sa môžeme v zime pokojne pripravovať. Verím, že na jar budú body na naše konto pribúdať, a tiež dúfam, že pribúdať budú i diváci na tribúnach, pretože futbal hráme práve pre nich,“ uzavrel s odkazom smerom k priaznivcom Lukáš Pellegrini.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia