spravy.sk spravy.sk

Greif a Šporar asi prestúpia, žialil Kozák. Slovinský kanonier reagoval prekvapivo
zdroj: TASR

Greif a Šporar asi prestúpia, žialil Kozák. Slovinský kanonier reagoval prekvapivo

Po ťažkom období vo vyhnanstve na Pasienkoch, bez titulov a úspechov na medzinárodnej scéne, zažíva bratislavský Slovan krásne obdobie. V roku 2019 otvoril nový stánok na Tehelnom poli, ktorý otestovala aj reprezentácia a klub na ňom zažíva suverénne ťaženia domácou súťažou a skvelé výkony v pohárovej Európe.

Široký úsmev na tvári má aj tréner Ján Kozák mladší, ktorý na lavičku zasadol v úvode ročníka po odvolaní Ševelu a následnom konci Radenkoviča. „Hráčom patrí poklona. Každý zápas idú na doraz a ukazujú, že v belasom drese hrajú veľmi radi. Máme desaťbodový náskok vo Fortuna lige, ešte väčší ako minulú sezónu, do toho hráme zaujímavé zápasy v Európe, kde sme s každým súperom aj v skupine boli v hre o body, v pohári pokračujeme takisto,“ nešetril chválospevom trénerský nováčik, ktorý sa nebál udeliť vysvedčenie aj sebe samému. „Vážim si šancu, ktorú som dostal hneď v tom najväčšom slovenskom klube. Myslím si, že som ju využil dobre a keď som jeseň zhodnotil tak pozitívne, asi môžem byť spokojný tiež. Budem ale robiť všetko pre to, aby som sa osobne zlepšoval aj ja, pretože tam je priestor na obrovské zlepšenie,“ sebakriticky dodal.

Zimné prestupové obdobie však prináša tradičné problémy úspešných tímov. Najmä po famóznych výkonoch na európskej scéne sa očakávajú v Bratislave viaceré štedré ponuky na brankára Dominika Greifa či útočníka Andraža Šporara. Tí opakovane potvrdzujú úroveň a kvalitu prevyšujúcu slovenskú najvyššiu súťaž. „Počítame s tým, že keď podávajú takéto výkony najmä v Európe či na reprezentačnej úrovni, tak ich bude veľmi ťažké udržať v tíme. Ak príde na klub dobrá ponuka, tak zrejme prestúpia. Verím však, že ich dokážeme nahradiť, aby sme sa stále zlepšovali,“ otvorene komentoval Kozák.

Jeden z topstrelcov v Európe a najlepších kanonierov Európskej ligy pri príchode do Slovana hovoril o rozohraní a o ďalšom kroku v kariére. Dnes prekvapivo prestupové šumy a ponuky zo zahraničia absolútne nerieši. Myslím iba na to, že chcem dať vo štvrtok jeden či dva góly a potom pôjdem na dovolenku. Ak mám povedať pravdu, vôbec nad tým nerozmýšľam. Dúfam, že som ukázal, že mám na niečo viac, ale čo bude, to bude. Slovanu patrí veľká vďaka, pretože som prichádzal v ťažkej situácii a pán Kmotrík mi veril, za čo mu ďakujem. Pred zápasom sme sa práve o tom rozprávali, vrátil mi radosť do futbalu a ja som sa odvďačil gólmi,“ reagoval Šporar.

Slovan Bratislava - Dunajská Streda (Martin Jedlička, Andraž Šporar)
12 gólov vo Fortuna lige, 6 v pohárovej Európe, 1 v Slovenskom pohári a 1 v reprezentácii. Šporar je na ihrisku na neudržanie. Otázka znie: udrží ho Slovan v kádri? (foto: TASR)

Slovinský kanonier patril aj v sobotu medzi najlepších hráčov na ihrisku, od prvej minúty do poslednej bol postrachom pre obranu DAC-u. A to napriek tomu, že nastúpil v základnej zostave vo všetkých štyroch náročných stretnutiach v závere sezóny, v oboch domácich si navyše pripísal presný zásah. „Ani neviem, koľký gól to bol na Tehelnom poli, hrá sa mi tu výborne. Cítim však už aj únavu, veď to bol môj štvrtý zápas za posledných desať dní a terény nie sú ideálne. Najprv na umelej tráve, teraz aj u nás sa s trávnikom niečo deje, nie je v dobrom stave. Proti Brage to bude náročné, ťažšie sa na tom behá, ale bude to pre oba tímy rovnaké. Fortuna liga je síce na tento rok za nami, ale my vieme, že posledný zápas hráme až s Bragou. Verím, že príde ešte o niečo viac divákov a zvíťazíme. To by bol krásny koniec tejto polsezóny,“ uzavrel Šporar.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia