spravy.sk spravy.sk

Kozák a Hyballa sa pohádali, trénerovi DAC-u poslal odkaz aj Kmotrík
zdroj: TASR

Kozák a Hyballa sa pohádali, trénerovi DAC-u poslal odkaz aj Kmotrík

Stretnutia medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou sú preslávené pretlakom emócií, ktoré sa ukazujú najmä na tribúnach. Presah však očividne majú aj na oba tímy, čo ukázali prekvapujúco práve tréneri. Domáci Ján Kozák mladší a hosťujúci Nemec Peter Hyballa si „skočili do vlasov“ aj na pozápasovej tlačovej konferencii.

„Nechám to tak,“ povedal najprv tréner Slovana Ján Kozák po asi päťsekundovom tichu na začiatku hodnotenia zápasu. Následne pochválil svojich hráčov za výkon a zhodnotil priebeh zápasu. Emócie ale napokon predsalen na uzde neudržal. „Už som si na tohto trénera zvykol, ale poviem to, lebo mi to skrátka nedá. Stále vás kŕmi rečičkami o údajnej havárii autobusu, o hráčoch, o rozhodcoch. Urobte si o tom závery sami. Žiadal by som ale trochu rešpekt od trénera, ktorý by v Nemecku nikdy šancu nedostal, dostal ju na Slovensku a mudruje tu, na moje gusto až príliš,“ povedal Kozák.

„Cez zápas ste mi povedali, aby som sa vrátil do Nemecka. Pôjdem, hneď zajtra, lebo milujem Nemecko a mám tam svoju rodinu. Ale, pán Kozák, potom sa vrátim,“ zobral si slovo Peter Hyballa a rypol si do trénerského kolegu. „Vždy som rešpektoval vás aj všetkých, prišiel som sem len prezentovať moje videnie futbalu. Nepoviem nič k vám osobne. Ak sa prejavia emócie počas zápasu, pochopím to, ale nerozumiem, prečo ste s tým prišli teraz,“ dodal.

Kozák sa viac na margo súpera rozhodol nereagovať. Keď sa po skončení konferencie smerom naňho rozhodli značne neprofesionálne verbálne zaútočiť redaktori rôznych slovensko-maďarských portálov, tréner im len poslal vzdušný bozk. „Vážim si všetkých, ktorí pracujú vo futbale a rešpektujem aj trénera Hyballu. Ale sme na Slovensku a ja mám právo vyjadriť sa k čomukoľvek, čo sa mi nepáči,“ reagoval na jednu z otázok.

Peter Hyballa (DAC Dunajská Streda)
Pod trénerom Hyballom sa už vystriedalo viacero hráčov. V jeho tíme skončili predčasne Ljubičič či Pačinda, najnovšie Koštrna. Ten je teraz spájaný s možným presunom do Slovana. (foto: facebook/DAC 1904)

Nemecký kormidelník naznačil, že si obaja povedali svoje už počas zápasu, respektíve po ňom. Podľa webu ŠK Slovan Bratislava mal zase Hyballa zakričať na Kozáka, že ho „aj tak čoskoro nahradí Vladimír Weiss“. Na túto tému sa rozhodol reagovať aj generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší: Dementujem tvrdenia o tom, že by mal Jána Kozáka ml. nahradiť Vladimír Weiss alebo akýkoľvek iný tréner. Nemáme záujem o iného trénera, keďže súčasný realizačný tím má moju plnú dôveru. Tréner DAC však má čiastočne pravdu. Skutočne máme záujem o Weissa, avšak o Vladimíra Weissa mladšieho v pozícii hráča. Neviem odkiaľ má tréner DAC takéto informácie a prečo má potrebu cez zápas takto provokovať nášho trénera. Každopádne, trénerovi DAC prajem všetko dobré k nedávnym narodeninám, snáď dnes dostal pekný darček.“

Vladimír Weiss st.
Tréner Weiss už v minulosti Slovan viedol. Na jar ho však čaká play-off o postup na EURO s gruzínskou reprezentáciou. (foto: TASR)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia