spravy.sk spravy.sk

Tréner Vojneski v Seredi skončil: V týchto podmienkach sa nedá pracovať!
zdroj: Róbert Fritz

Tréner Vojneski v Seredi skončil: V týchto podmienkach sa nedá pracovať!

Po záverečnom jesennom kole Fortuna ligy abdikoval na svoju funkciu tréner ŠKF Sereď Slavče Vojneski. Verejnosti to oznámil na pozápasovej tlačovej konferencii po tom, ako jeho tím prehral na pôde FK Pohronie tesne 1:2.

Sereď v Žiari nad Hronom siahala aspoň na bod, keď na úvodný gól Mészárosa z 25. minúty odpovedal v 81. minúte Špehar. O víťazstve Stredoslovákov ale napokon rozhodol dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Badolo. „Dnes sme si viac zaslúžili vyhrať než Pohronie, mali sme viac šancí. Minimálne sme mali z tohto zápasu získať aspoň bod," hneval sa kormidelník Serede.

Štyridsaťpäťročný kormidelník následne prezradil, že v klube končí. "Už ráno pred zápasom som oznámil vedeniu klubu, že končím na poste trénera a po tejto prehre som to oznámil aj hráčom. Chcel som odísť s tým, že mužstvo bude mať po jeseni 21 bodov, ale to sa nepodarilo, aj kvôli problémom v klube, pretože sme nemali kde trénovať, nemali sme si čo obliecť na tréning. V takýchto podmienkach sa nedá pracovať. Všetci hráči, ktorí dnes nastúpili na zápas, ako aj tí, čo boli na lavičke, sú pre mňa hrdinovia. Vydali zo seba maximum," rozlúčil sa rodák zo Severného Macedónska. Vojneski viedol ŠKF Sereď len od júla 2019.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia