spravy.sk spravy.sk

Bez CR7! Suarez zostavil rebríček piatich najlepších útočníkov sveta
zdroj: twitter.com

Bez CR7! Suarez zostavil rebríček piatich najlepších útočníkov sveta

Uruguajský ostrostrelec Luis Suarez predstavil svoju päticu najlepších útočníkov všetkých čias. V zozname nechýba jeho hviezdny spoluhráč z Barcelony Lionel Messi, Cristianovi Ronaldovi sa miesto vo výbere neušlo.

Tridsaťdvaročný Suarez v rozhovore pre Bleacher Report poodhalil zoznam najlepších, pričom na ňom figurujú len hráči z Južnej Ameriky. Na piatej priečke sa umiestnil brazílsky majster sveta z roku 1994 Romário, ktorý počas svojej 24-ročnej kariéry nastrieľal viac ako 1000 gólov a tešil sa aj z dvoch titulov Copa America. 

Štvrté miesto okupuje ďalší Brazílčan, dvojnásobný majster sveta (1994, 2002) a dvojnásobný držiteľ Zlatej lopty Ronaldo: "The fat one," zavtipkoval Suarez, ktorý ale vzápätí preladil na serióznu nôtu: "Prvý Ronaldo, brazílsky Ronaldo. Mal všetko. Bol taký dobrý, rýchly, inteligentný hráč a skvelý zakončovateľ."

Tretiu priečku vyhradil svojmu uruguajskému krajanovi Diegovi Forlánovi, najmä preto, že sa toho od neho veľa naučil. "Veľmi dobrý útočník, vždy hral pre tím. Je útočníkom, ktorý rád strieľa a to je práve to, čo chcete," podotkol. 

zdroj: twitter.com

V zozname nechýba ani Suarezov veľký idol z detských čias Argentínčan Gabriel Batistuta, ktorý sa dostal na druhé miesto: "V detstve bol mojim najobľúbenejším hráčom, skutočne dobrá ´deviatka´, navyše so skvelými priamymi kopmi. Okrem toho som miloval jeho charakter."

Na čele rebríčka nemôže byť nikto iný ako rekordný šesťnásobný držiteľ Zlatej lopty, spoluhráč z Barcelony Lionel Messi. "Bolo to jednoduché rozhodnutie, je jedným z najlepších na svete," prizvukuje Suarez, pre ktorého to bola jasná voľba. Hviezdny Argentínčan je štvornásobným víťazom Ligy majstrov, má na konte aj desať titulov v španielskej La Lige, pričom sa môže pochváliť úžasnou streleckou bilanciou, keď v 701 zápasoch nastrieľal 614 gólov. Suarez sa stal Messiho spoluhráčom v roku 2014, odvtedy nasúkal v metropole Katalánska 187 presných zásahov.

zdroj: goal.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia