spravy.sk spravy.sk

Slovan sa pripravuje na revanš proti DAC-u. Kozák: Nehovoríme o poučení sa
zdroj: TASR

Slovan sa pripravuje na revanš proti DAC-u. Kozák: Nehovoríme o poučení sa

Tri dni po euforickom zápase na pôde gréckeho PAOK Solún a postupu do skupinovej fázy Európskej ligy nastúpili futbalisti bratislavského Slovana na Žitnom ostrove na 7. kolo domácej súťaže proti domácej Dunajskej Strede. Belasí sa dostali do vedenia penaltou Andraža Šporara, po vylúčení Joeriho de Kampsa ale DAC piatimi gólmi otočil výsledok na svoju stranu. Tak sa zrodila jediná prehra Slovana na domácej scéne v aktuálnom súťažnom ročníku.

DAC si vtedy poradil so Slovanom napriek absencie Zsolta Kalmára. Maďarský reprezentant sa síce odvtedy na trávniky vrátil, pre opätovné zranenie však nenastúpi ani do druhého zápasu. Tréner Hyballa tiež nemôže rátať s Kristiánom Koštrnom, ktorý bol vylúčený z A-tímu, stopér Dominik Kružliak sa mal iba v piatok zapojiť do prvého tréningu s mužstvom po zranení. „Vieme, že Kalmár je pre nich kľúčový hráč, Koštrna je rovnako zaujímavý hráč, na hrane reprezentácie, Kružliak je výborný stopér a uvidíme, či nastúpi. S tým sa ale musí vysporiadať súper. Proti nám vybehne jedenásť mužov a my musíme byť lepšie pripravení ako oni a potvrdiť svoju kvalitu, ktorú potvrdzujeme celý polrok,“ povedal pre médiá v piatok ráno tréner Slovana Ján Kozák mladší.

Belasí nemôžu počítať iba s dlhodobo zranenými útočníkmi Davidom Strelcom a Aleksandarom Čavričom. „Uvidíme, ako sa bude na poslednom tréningu javiť Domino Greif, každopádne Mišo Šulla ako jeho brankársky kolega je vo výbornej forme. Zdravý je aj Mitch Apau, aj keď mal dlhú pauzu. Všetci ostatní sú fit,“ priblížil Kozák, ktorý si nemyslí, že by sa zo septembrovej prehry v MOL Aréne malo jeho mužstvo z čoho poučovať: „Bude to iný zápas. Vtedy to ovplyvnili emócie, vylúčenie a dostali sme veľa gólov, na čo nie sme zvyknutí. Tento duel ale ani nebudeme rozoberať, pozrieme si posledné zápasy DAC-u, ako sa zmenili, sú tam aj nejakí noví hráči. Verím, že v sobotu všetko napravíme a prehru súperovi oplatíme. Vieme, o čo hráme, môžeme mať krásnu zimu a dovolenky s desaťbodovým náskokom.“

Dôležitosť posledného zápasu jesennej časti si uvedomuje aj Marin Ljubičič. Bývalý hráč DAC-u však už vzájomné zápasy neprežíva nijak špecificky. „So všetkými bývalými spoluhráči sme kamaráti. Volal som aj s Kikom Koštrnom, prečo skončil. Viac sa k tomu ale nebudem vyjadrovať. Každý hráč má svoju cestu, dnes si tam, zajtra si tu. Všetko sa rýchlo mení. Hovoril som najmä s Markom Divkovičom, ten po zápase zostáva v Bratislave a budeme spolu. V sobotu ale chceme ukončiť jesennú cestu Fortuna ligou víťazstvom. Môže to byť kľúčové, teraz máme sedembodový náskok a vieme, čo bude znamenať výhra, ale aj, čo by mohla priniesť naša strata. Verím, že fanúšikovia prídu podržať Slovan a tiež nás, aby sme spolu vyhrali,“ povedal 31-ročný záložník, ktorý si sám prežil septembrovú prehru. „Rozhodca spravil chybu, keď nesprávne vylúčil nášho hráča a ťažko sa potom hralo v oslabení. Ale je normálne, že tím niekedy prehrá. My sme hrali Európsku ligu, veľké zápasy a nemuseli sme na tú prehru dlho myslieť. Teraz to bude úplne iný duel.“

V bráne by mohol opäť naskočiť Dominik Greif, ktorý sa už po pohárovom zápase so Žilinou zapojil do tréningu na ihrisku, v piatok už trénoval spoločne s mužstvom. Jeho miesto zatiaľ zastal Michal Šulla, ktorý v doterajších piatich ligových zápasoch udržal až štyrikrát čisté konto, rovnako tak aj cez týždeň v Slovenskom pohári. „Po zápase so Žilinou sme mali svoj program, ale Domino už bol vonku a trénoval, tak uvidíme, ako sa tréneri rozhodnú. My spolu dobre vychádzame a mrzí ma, že som dostal šancu práve za takýchto okolností. Budem iba rád, ak sa dá čím skôr zdravotne do poriadku. Zo zápasov, v ktorých som dostal šancu, mám dobré pocity. Snažil som sa šance chytiť, za nuly vďačím celému mužstvu, nebola to len moja zásluha. Ak dostanem príležitosť znovu, budem v nich chcieť pokračovať. Chceme sa s ligou rozlúčiť víťazne, musíme teda využiť šance, ktoré si vytvoríme a v defenzíve pracovať tak, ako doteraz,“ usmial sa na záver brankár Slovana Michal Šulla.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia