spravy.sk spravy.sk

Disciplinárka si posvieti na Slovan i vyjadrenia Ščasného. S pokutou zatiaľ iba Trnava
zdroj: foto: MŠK Žilina, Róbert Fritz

Disciplinárka si posvieti na Slovan i vyjadrenia Ščasného. S pokutou zatiaľ iba Trnava

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) nezaháľala ani počas sviatku svätého Mikuláša a rozdávala finančné i zápasové tresty. Pred záverečným 18. kolom fortunaligovej jesene nezasiahne do posledného zápasu kalendárneho roka 2019 viacero veľkých hráčov. Spartak Trnava navyše bude musieť siahnuť do klubovej pokladnice.

V sobotu sa na zelených trávnikoch pre kartové tresty nepredstavia Patrik Abrahám z Pohronia, Tihomir Kostadinov z MFK Ružomberok, Marko Tešija (FC Spartak Trnava), Martin Slaninka (ŠKF Sereď). Denis Duga a Peter Čögley (obaja FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble). Spomenuté sexteto má nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na jedno súťažné stretnutie. Vyšší trest ale dostal spomenutý Duga, ktorý je za udretie súpera rukou do oblasti tváre v neprerušenej hre mimo súboja o loptu v stretnutí proti Senici (0:0) suspendovaný na dva týždne (platí od 9. decembra, pozn.). S rovnakým trestom za ten istý prečin sa musí zmieriť aj jeho protivník Frank Castaňeda.

Zápas 17. kola medzi Zlatými Moravcami a Senicou vzbudil viaceré kontroverzie ako len údery do tváre. Disciplinárka si posvieti aj na kouča Záhorákov Michala Ščasného. Menovaného žiada o písomné stanovisko k pozápasovým vyjadreniam vo veci HNS divákov domácich ( rasistické prejavy). "Toľko rasistov na tribúne som ešte nezažil. Aby ľudia desať minút vkuse nadávali hráčom do čokolád a kakaa a že máme takých hráčov... Príde mi to úsmevné, ale aj choré, že sa to deje na tribúnach. Pre mňa sú to chudáci. Zlaté Moravce majú troch Brazílčanov a neuvedomujú si to. Úbohosť," hovoril po stretnutí bývalý kouč Trnavy. Pre spomenuté pokriky sa začína taktiež disciplinárne konanie voči ViOn-u.

Problémom sa nevyhne ani Slovan Bratislava pre známe a aj našim portálom medializované výtržnosti fanúšikov na štadióne MŠK Žilina vo vzájomnom stretnutí (0:0). "Na základe Správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a priloženej fotodokumentácie začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky, vytrhávanie a hádzanie sedačiek, pálenie predmetov v sektore hostí, poškodenie sociálnych zariadení na štadióne a hádzanie predmetov zo sociálneho zariadenia)," uvádza sa v "mikulášskej" úradnej správe SFZ. Pre vulgárne pokriky a nedostatky v bezpečnostnej službe bude vyšetrovaná aj Žilina.

Dá sa očakávať, že "belasí" za prehrešok zinkasujú vysokú pokutu. Tú zaplatí aj FC Spartak Trnava za použitie pyrotechniky priaznivcami "andelov" v stretnutí proti Ružomberku (2:0), ktoré sa hralo na Myjave. DK uložila Trnavčanom pokutu vo výške 700 eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia