spravy.sk spravy.sk

Príde Žilina aj o brankársku oporu? Holec: Záujem Sparty ma teší
zdroj: facebook/MŠK Žilina

Príde Žilina aj o brankársku oporu? Holec: Záujem Sparty ma teší

Brankári sú tento rok oveľa väčšou ozdobou slovenskej Fortuna ligy, ako tomu bývalo posledné roky. Slovanista Dominik Greif sa stal tradičným menom v slovenskej reprezentácii, Nitran Dávid Šípoš sa prebil do zostavy slovenskej reprezentácie do 21 rokov, veľkými oporami svojich tímov sú aj Vorel v Senici, Pindroch v Zlatých Moravciach či Jedlička v Dunajskej Strede.

Nad všetkými však vyčnieva Dominik Holec, brankárska opora Žiliny nevynechala v tejto sezóne ani minútu a drží klub na medailových pozíciách v boji o titul či pohárovú Európu. Mená viacerých jeho spoluhráčov sa skloňujú v súvislosti s prestupmi, kanonier Boženík má údajne našliapnuté do CSKA Moskva, či talianskej, či nemeckej ligy, útočník Balaj bol spájaný s Holandskom, zaujal aj gólový Bernát alebo tvorca hry Káčer. Najkonkrétnejšie sa hovorí ale o Dominikovi Holecovi, ktorý by mohol nasledovať kroky Martina Dúbravku. Záujem má oňho totiž Sparta Praha, z ktorej reprezentačná jednotka prestúpila do anglickej Premier League.

„Vnímam to pozitívne a teší ma ich záujem. Je to príjemné, keď sa vaše meno spája s prestupom do zahraničia, navyše Sparta je klub s obrovskou tradíciou a zázemím. Hráčov ako Maťo Dúbravka, ale aj Juraj Kucka či Vladimír Labant práve angažmán v Sparte posunul v kariére ďalej. Avšak pravidelne komunikujem so svojim agentom a pokiaľ viem, žiadna konkrétna ponuka nateraz neprišla. Preto informácie, ktoré odzneli v médiách, vnímam ako poctu, ale sústredím sa iba na Žilinu a výkony v jej drese. Snažím sa vydať zo seba maximum na tréningu a rovnako urobím všetko pre úspech v poslednom stretnutí v tomto kalendárnom roku,“ povedal na margo aktuálnej témy pre ProFutbal.sk Dominik Holec, ktorý si svoj priestor a šancu od Žiliny váži.

Aj keď sa dvadsaťpäťročný brankár do sveta zatiaľ neponáhľa, za výkony si v novembri už vyslúžil pozvánku do seniorskej reprezentácie a aj ligové štatistiky za posledný polrok ho jednoznačne predávajú. Šošoni napriek ofenzívnemu prejavu majú druhú najlepšiu obranu v súťaži, inkasovali v doterajších sedemnástich duelov iba štrnásť gólov a Holec sa určte na nedostatok práce sťažovať nemôže. Z pohľadu zákrokov je druhý najaktívnejší brankár, vychytal až 72 streleckých pokusov súperov (Šípoš 82, Kira 64). Až osemkrát pritom vychytal čisté konto a má fantastický priemer 0,8 inkasovaného gólu na zápas, čím drží v lige prvenstvo vedno s Dominikom Greifom. V januári preto môže byť veľmi zaujímavým artiklom na prestupovom trhu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia