spravy.sk spravy.sk

Gól do neba. Slovák venoval zásah proti Ajaxu zosnulému Ružomberčanovi
zdroj: faceboook/Tomáš Suslov

Gól do neba. Slovák venoval zásah proti Ajaxu zosnulému Ružomberčanovi

Slovenský futbalista Tomáš Suslov prispel gólom z pokutového kopu k víťazstvu Groningenu nad Ajaxom Amsterdam v utorňajšom ligovom stretnutí mládežníckej kategórie U19. Po zásahu zo seba strhol dres, pod ktorým mal tričko s menom zosnulého Ružomberčana, svojho bývalého spoluhráča z mládežníckej reprezentácie Adriána Sivoňa.

Tragédia na Liptove sa udiala posledný novembrový víkend. Futbalista MFK Ružomberok zomrel na následky zranení po páde zo siedmeho poschodia. „Bol to chlapec, ktorého som mal veľmi rád a chalani v kabíne tiež. Je to hrozná tragédia. Bol to obrovský talent. Vždy som si myslel, že bude budúcnosť nášho futbalu na stopérskom mieste. Ľavák, mládežnícky reprezentant, taký zdravý oravský typ. Čo sa však mohlo udiať v jeho mladej hlave? To neviem, to sú veci, ktoré asi prináša táto doba. Je to strašné,“ povedal na adresu Adriána Sivoňa bývalý tréner ružomberských mladíkov a dnes kormidelník A-tímu vo Fortuna lige Ján Haspra.

Veľmi pekné gesto ukázal v Holandsku Tomáš Suslov, po góle do siete Ajaxu oslavoval v tričku, na ktorom svietil znak Slovenského futbalového zväzu a meno Adriána Sivoňa, čím mu venoval svoj gól do neba. Video momentu zdieľal na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti Facebook.

Sedemnásťročný ofenzívny stredopoliar zaznamenal už svoj tretí gól v aktuálnej sezóne, Groningen vyhral nad mládežníkmi Ajaxu 2:0. Suslov vyrastal v akadémii Tatrana Prešov, do holandského klubu prestúpil v auguste 2018.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia