spravy.sk spravy.sk

Guardiola sa nechystá na zimné nákupy: Počkám na koniec sezóny
zdroj: TASR/AP

Guardiola sa nechystá na zimné nákupy: Počkám na koniec sezóny

Futbalisti Manchestru City zaostávajú za FC Liverpool v ligovej tabuľke o jedenásť bodov. V úvode sezóny im vypadol obranca Aymerick Laporte pre vážne zranenie kolena. Napriek všetkému, tréner Pep Guardiola sa nechystá v zime posilniť mužstvo.

"Citizens" sa navyše v lete rozlúčia s dlhoročnou oporou Davidom Silvom, keď čoskoro 34-ročný Španiel oznámil odchod z klubu po vypršaní zmluvy. Budúcnosť o rok staršieho Fernandinha je otázna. Guardiola však neplánuje získať náhrady už v januári. "V zimnom prestupovom období nechcem nakupovať. Myslím si, že počkám až do konca sezóny a potom sa rozhodnem podľa situácie," povedal podľa agentúry DPA španielsky kouč.

Pred týmto ročníkom opustil klub bývalý kapitán City Vincent Kompany. Spoločne s Fernandinhom a Silvom patril k oporám tímu a strojcom oboch titulov pod vedením Guardiolu. Ten si však nemyslí, že prípadný odchod oboch stredopoliarov bude nutne znamenať začiatok prestavby mužstva. "Ide o troch hráčov, ak by odišli siedmi-ôsmi, to by značilo rekonštrukciu. Rovnako, ako v mojej druhej sezóne, keď jedenásť hráčov malo nad 30 rokov a siedmim skončila zmluva," dodal Guardiola.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia