spravy.sk spravy.sk

Afričan Kanu si už na slovenskú zimu zvykol, pripravený je aj na Poprad
zdroj: jäzva

Afričan Kanu si už na slovenskú zimu zvykol, pripravený je aj na Poprad

Wisdom Kanu sa ako prvý Afričan umiestnil v dvadsaťdvaročnej histórii Jedenástky roka VsFZ. Stredopoliar Vranova nad Topľou má za sebou vydarený rok 2019, po ktorom sa z tretej ligy posunie o stupeň vyššie.

Šikovný ofenzívny záložník získal od treťoligových trénerov až 10 hlasov zo 16. Počas aktuálnej jesene strelil osem gólov, na jar sa presadil trikrát. Aj vďaka nemu skončil Vranov v minulej sezóne na druhej priečke za FC Košice a momentálne okupuje tretiu priečku, s päťbodovou stratou na vedúce duo Prešov - Lipany.

„Je to pre mňa pocta, že som sa ocitol v ideálnej jedenástke. Navyše, ako prvý africký futbalista v histórii. Futbal milujem a žijem ním dňom i nocou. Chcem baviť ľudí a som rád, keď to dokážu oceniť. Vo Vranove som našiel fantastickú partiu a som šťastný, že som mohol hrávať s týmito chlapcami,“ rozhovoril sa 25-ročný Nigérijčan, ktorý sa svojimi slovami už lúčil so spoluhráčmi z Vranova, jeho kroky totiž v zime zamieria k ambicióznemu druholigistovi z Popradu.

„Cítim, že je to pre mňa správna príležitosť posunúť sa ďalej v kariére. V druhej lige budem ešte viac na očiach a môžem predviesť svoje kvality. Poprad je ambiciózny klub, čo je vždy dobré,“ teší sa Kanu, ktorý by mal v najbližších dňoch podpísať s klubom kontrakt. Neodradí ho ani veľká zima, ktorá v týchto mesiacoch panuje pod Tatrami: „Som na to pripravený. Na Slovensku som už dlhšie, zvykol som si.“

Jedenástka roka VsFZ 2019 (muži)
Wisdom Kanu (vpravo dole) sa ako prvý Afričan v histórii ocitol v Jedenástke roka VsFZ (foto: jäzva)

Tvorivý africký stredopoliar na slávnostnom vyhlásení Jedenástky roka VsFZ rozdával úsmevy na všetky strany. Rovnaký je i v kabíne a na ihrisku. „Som srandista. Vždy tvrdím, že futbal nie je len o hre, je to o tom, aby bol človek šťastný. Keď sú ľudia spokojní a šťastní, darí sa im. Naopak, keď niekto nie je šťastný, premietne sa to i do jeho výkonov. Pre mňa je dôležité byť živý, vtipný, starať sa o dobrú náladu,“ prezradil veľký obdivovateľ slávneho krajana a menovca Nwankwa Kanua. 

Do rodnej krajiny sa Wisdom Kanu nechystá ani počas blížiacich sa sviatkov, Slovensko je pre neho už ako druhý domov. „Milujem vašu krajinu, našiel som si tu aj priateľku, takže zostávame na Slovensku,“ potvrdil bývalý hráč Lagosu Islanders, ktorý v lete 2016 prišiel do Spišskej Novej Vsi a postupne hrával aj za Inter Bratislava a Zlaté Moravce.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia