spravy.sk spravy.sk

Humenné ovládlo Jedenástku roka, v klube ale jeseň nehodnotia pozitívne
zdroj: Ladislav Vasilenko

Humenné ovládlo Jedenástku roka, v klube ale jeseň nehodnotia pozitívne

Až štvornásobné zastúpenie v Jedenástke roka 2019 VsFZ malo Humenné. Do ideálneho výberu sa dostali Igor Komjatý, Marek Mihok, Lukáš Kulich a Filip Serečin, ktorý sa navyše stal absolútnym víťazom ankety, keď sa ocitol na každom zo šestnástich hlasovacích lístkov.

Rozhodli góly

Odchovanec košického futbalu po prestupe z FC Košice do Humenného dokazuje svoje strelecké kvality. V minulej sezóne zaznamenal úctyhodných 26 gólov, počas jesene pridal ďalších 12. „Som príjemne prekvapený, že som dostal toľko hlasov. Je to asi hlavne vďaka gólom, na jar som sa presadil proti každému tímu, čo pravdepodobne zohralo svoju rolu. Som za to rád, no musím sa poďakovať trénerom a hlavne spoluhráčom. Bez nich by som ocenenie nezískal,“ okomentoval skromne Serečin.

Filip Serečin
Filip Serečin (foto: jäzva)

Po sedemnástich kolách patrí Humennému štvrtá priečka v tabuľke, na konte má 36 bodov a sedembodové manko na prvý Tatran Prešov. „Nachádzame sa na poprednách priečkach, no odstup na prvý tím je dosť veľký, vzhľadom na to, že na jar sa bude hrať len trinásť kôl. Pokúsime sa ešte Prešov a Lipany ponaháňať. V úvode jarnej časti nastúpime v Kalši, doma privítame Vranov a budeme hrať v Prešove. Myslím si, že už tam sa ukáže, ako to celé dopadne,“ predpovedá 30-ročný zakončovateľ so skúsenosťami z Michaloviec, Ružomberka či z arménskeho FC Banants a kazašského FC Šachťor Karaganda. 

Chceli hrať o postup

V minulej sezóne skončilo Humenné na tretej priečke a v tej aktuálnej sa chcelo zamiešať do boja o postup do II. ligy. V klube nastali pomerne veľké zmeny, z konkurenčného Vranova prišiel tréner Peter Košuda. Vysoké ambície sa mu ale naplniť nepodarilo a už 4. novembra bol z funkcie odvolaný. „Do sezóny sme vstupovali s cieľom držať sa na špici. Chceli sme mať čo najmenšiu stratu na prvé miesto, no to sa nám nepodarilo. Po prehre v Lipanoch sme vedeli, že šanca umiestniť sa na najvyššej priečke už nebude reálna. Aj preto sme sa rozhodli pristúpiť k trénerskej zmene,“ okomentoval predseda Správnej rady Martin Polák.

Peter Košuda
Tréner Peter Košuda nenaplnil vysoké ambície vedenia klubu (foto: FK Humenné)

Mužstvo dočasne prevzal doterajší asistent Štefan Tomčák. „Rozbehli sme niekoľko rozhovorov s možnými adeptmi. Oslovili sme Branislava Sokoliho, ktorý ale prijal ponuku z michalovskej „devätnástky“. Jesennú časť ukončil Štefan Tomčák a je možné, že zostane vo funkcii hlavného trénera, no v klube zároveň pracuje ako mládežnícky tréner, takže by sme to museli doriešiť. Správna rada zasadne 13. decembra, vyhodnotíme si jesennú časť a v tomto termíne by sme už chceli mať jasno v otázke nového hlavného kouča. Chceme totiž mužstvo nastaviť tak, aby na jar dosahovalo lepšie výsledky,“ vraví čelný predstaviteľ klubu. Podľa našich informácií je v hre i návrat Jozefa Škrlíka na lavičku FK Humenné.

Vzhľadom na vysoké ambície aktuálne štvrtého celku III. ligy Východ bude dôležité, aby káder, na čele so štvoricou hráčov z Jedenástky roka, zostal pokope. „Vieme, že viacerí chlapci sú v hľadáčiku iných klubov. Určite by sme im nasilu nebránili v odchode, no na jar chceme hrať v súťaži dôstojnú úlohu, a tak je naším cieľom udržať kvalitný káder. Verím, že udržíme i Serečina, ktorý je podľa mňa najlepším zakončovateľom v súťaži. Napriek tomu, že je Košičan, je momentálne asi najobľúbenejším hráčom v Humennom. Získal si srdcia divákov,“ uzavrel Martin Polák.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia