spravy.sk spravy.sk

Veľký krok Tatrana. Po Košiciach budú aj Liptáci spolupracovať s Kórejčanmi
zdroj: mfktatran.sk

Veľký krok Tatrana. Po Košiciach budú aj Liptáci spolupracovať s Kórejčanmi

Futbalová spolupráca s Kórejskou republikou sa na Slovensku už stáva trendom. Ešte v auguste ju rozbehol druholigový nováčik FK Košice. Vďaka spolupráci s agentúrou DJ Management si za východniarov zahral v troch zápasoch 18-ročný krídelník Min Su Kim. Na druholigových trávnikoch odohral dohromady 44 minút. Hráčov z Kórejského polostrova môže v našej druhej najvyššej súťaži pribudnúť.

Spoluprácu s krajinou z ďalekého východu totiž rozbehol ďalší druholigista. Konkrétne ide o Liptovský Mikuláš. "Zástupca kórejskej futbalovej akadémie zo Soulu Sang-hyun Park pricestoval na stretnutie s prezidentom MFK Tatran po odporúčaní slovenských futbalových agentov, ktorí pomáhajú hľadať na Slovensku futbalové kluby, ktoré by mali záujem spolupracovať s akadémiou Kim Hee Tae Football Center Soul," píšu Liptáci na svojej oficiálnej webovej stránke.

Rokovania Tatrana a spomenutej akadémie o prienikoch spolupráce by mali pokračovať aj v roku 2020, tentoraz už v metropole Kórejskej republiky Soule. Už začiatkom jarnej časti sezóny 2019/2020 by však mohli vybehnúť na druholigové trávniky aj Juhokórejčania. "Prezident nášho klubu Milan Mikušiak v záverečnom slove tohto prvého jednania povedal, že sa nebráni vzájomnej spolupráci a dal tomuto projektu 'zelenú', čo v praxi znamená, že v najbližšom prestupovom období by sa mali v kádri našich mužstiev - staršieho dorastu a A-mužstva objaviť hráči z Južnej Kórei," dopĺňa oficiálna stránka MFK Tatran.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia