spravy.sk spravy.sk

Brankársky zákrok kola: Holec vychytal najlepšiu ofenzívu, blysli sa i Jedlička so Šípošom
zdroj: mskzilina.sk; Jozef Bedej; dac1904.sk

Brankársky zákrok kola: Holec vychytal najlepšiu ofenzívu, blysli sa i Jedlička so Šípošom

Brankárom sa v 17. kole Fortuna ligy darilo, o čom svedčí fakt, že v šiestich zápasoch padlo len šesť gólov. Až osem gólmanov si dokonca udržalo čisté konto a viacerí z nich predviedli naozaj parádne zákroky. Tie tri najkrajšie vybral do našej tradičnej ankety expert Martin Černáček.

zdroj: huste.tv

V Žiline diváci gól nevideli a to predovšetkým vďaka skvelému výkonu brankára „šošonov“ Dominika HOLECA, ktorý totálne vygumoval ofenzívne hviezdy bratislavského Slovana. Zuby si na ňom vylámal aj najlepší strelec ligy Andraž Šporar. „Zvlášť v druhom polčase Holec čaroval. V tomto prípade na trikrát vychytal slovanistov. Najprv vyrazil polocenter-polostrelu po krásnej akcii Erika Daniela, následne pohotovo zareagoval a presunul sa k strele Šporara, ktorú nohou reflexívne vyrazil, no a nakonie chytil aj odrazenú loptu od vlastného spoluhráča Kašu,“ okomentoval moment z 59. minúty nedeľňajšieho duelu Martin Černáček.

Nesmierne dôležitý zákrok predviedol na konci 26. minúty zápasu proti Nitre brankár Dunajskej Stredy Martin JEDLIČKA. „Gólman DAC-u v tomto momente mužstvo neskutočne podržal, keď vychytal samostatný nájazd Nikolu Gatarića po skvelej prihrávke za obranu od Frederika Bílovského. V prvom zábere je ukážkovo vidieť, ako sa Jedlička pohybuje v šestnástke a číta pohyb Gatarića, aby získal čo najlepšiu pozíciu. Nielenže strelu hosťujúceho útočníka vyrazil, no stihol zareagovať i na odrazenú loptu, ktorú včas odkopol do bezpečia pred dobiedzajúcim Faškom,“ vyzdvihol zákrok českého brankára expert ProFutbal.sk.

V tom istom stretnutí sa blysol i talentovaný slovenský gólman Dávid ŠÍPOŠ, ktorý v 59. minúte zlikvidoval pokutový kop Davisa. „Podobne ako Rusov v predošlom kole, zlikvidoval Šípoš jedenástku po svojej ľavej ruke. Na zábere je nádherne vidieť pokoj a pózu Šípoša, ktorý roztiahol ruky, čím opticky zmenšil priestor brány. Následne si nitriansky brankár počkal do posledného možného okamihu, kedy Davis sklonil hlavu k lopte a nepozeral sa na gólmana, vybral si svoju ľavú stranu a perfektne loptu vyrazil,“ opísal Černáček.

Ktorý brankársky zákrok bol podľa vás ten naj? Dajte nám o tom vedieť v ankete, v diskusii pod článkom či na našom Facebooku!

So súhlasom huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia