spravy.sk spravy.sk

VIDEO: DAC vs. Spartak. Kto strelil gól víkendu?
zdroj: dac1904.sk; Róbert Fritz

VIDEO: DAC vs. Spartak. Kto strelil gól víkendu?

V poradí 17. kolo Fortuna ligy bolo nesmierne skúpe na góly. V šiestich dueloch videli diváci len šesť presných zásahov a vybrať z nich tie naj do ankety o gól kola bola tentoraz naozaj poriadna fuška. S naším expertom Martinom Černáčkom sme sa zhodli, že tentoraz do nášho tradičného výberu zaradíme len dva gólové momenty.

Dunajská Streda sa na domácej pôde dlho trápila s Nitrou a po nepremenenej penalte Davisa to vyzeralo na bezgólovú remízu. Rozhodujúci moment napokon prišiel v 63. minúte po akcii Marka DIVKOVIĆA, ktorý ukončil dlhočiznú šnúru brankára Šípoša bez inkasovaného gólu. „Krátko po tom, ako Šípoš chytil jedenástku, nadychovali sa Nitrania k ofenzíve. Magdovu prihrávku zachytil Máté Vida, okamžite ju prihral Connorovi Ronanovi, ktorý po rýchlom a krátkom vyvezení lopty krásnou prihrávkou našiel na ľavej strane stojaceho a nitrianskou obranou zabudnutého Marka Divkovića. Ten loptu prvým dotykom prebral smerom k bráne a druhým dotykom prudko a presne vystrelil presne k ľavej tyči Šípošovej brány,“ okomentoval Martin Černáček.

Hrdinom Trnavy v zápase proti Ružomberku bol Kubilay YILMAZ, ktorý otvoril skóre v 34. minúte a druhý gól pridal v 63. minúte. Práve ten sme vybrali do našej ankety. „Diogo poslal jednoduchý nákop na Sobczyka, ktorý sa snažil prifilmovať kontakt s obrancom, čo rozhodca neodpískal. Lopta sa odrazila k Yilmazovi, ktorý sa rýchlo zorientoval, pretlačil sa s loptou cez Čurmu, nasadil jasličky Twardzikovi a pred brániacim Kojnokom a Čurmom upratal loptu do protipohybu Macíka. Yilmaz predviedol dravosť útočníka v plnej paráde,“ vyzdvihol individuálnu akciu 23-ročného útočníka expert ProFutbal.sk.

Ktorý gól bol podľa vás ten naj? Dajte nám o tom vedieť v ankete, v diskusii pod článkom či na našom Facebooku!

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia