spravy.sk spravy.sk

Nevídaná vec: Po zápase prišli na tlačovú konferenciu hráči, aby sa zastali trénera
zdroj: sigmafotbal.cz

Nevídaná vec: Po zápase prišli na tlačovú konferenciu hráči, aby sa zastali trénera

Víkend v českej najvyššej súťaži priniesol zaujímavú situáciu. Po zápase Sigmy Olomouc prišli na tradičnú pozápasovú tlačovú konferenciu po tréneroch aj všetci hráči domáceho tímu. Vyjadrili dôveru trénerovi Radoslavovi Látalovi, voči ktorému sa postavil jeden z lídrov tímu Václav Pilař.

Bývalý český reprezentant Václav Pilař, ktorý pôsobil vo Viktorii Plzeň či nemeckých kluboch VfL Wolfsburg a SC Freiburg, dementoval v rozhovore pre Blesk slová svojho trénera Radoslava Látala. Ten po minulotýždňovom zápase so Slaviou (0:0) prisúdil jeho absenciu zdravotnému stavu, do štvrtka údajne nebol schopný trénovať. Avšak 31-ročný reprezentant sa rozhodol verejne zareagovať a trénera Látala označil za klamára. Klub následne jednu zo svojich najväčších hviezd vyhodil z prvého mužstva a udelil mu mastnú pokutu. „Václav Pilař porušil podmienky Ligovej profesionálnej zmluvy a klub danú situáciu vyriešil interným opatrením voči hráčovi,“ reagovalo prostredníctvom webu vedenie Sigmy.

Pilař prezradil, že ho k spomínanému rozhovoru doviedlo jednanie trénera Látala. V Sigme bol podľa vlastných slov ešte v minulej sezóne spokojný. Látalove vyjadrenie, ktoré mali evokovať opätovne zlý zdravotný stav českého futbalistu, ho však trápilo. „Ja sa teraz cítim úplne skvelo. Za posledný polrok som odohral pätnásť zápasov, mal som na konte tri góly a tri asistencie. Všetko som vyriešil, zaťukám, ale aj koleno je super. Navyše viem, že to pôjde ešte hore,“ dodal šikovný záložník. Je jasné, že tri kolá pred koncom súťaže Pilař v mužstve skončil. Rieši sa len spôsob ukončenia spolupráce, hráčova zmluva totiž končí až na konci sezóny a klub nechce hráča uvoľniť zadarmo.

Napriek mnohým nepríjemnostiam dokázali hráči Sigmy cez víkend siahnuť na dno síl a získať tri body. Víťazstvo nad Libercom (1:0) prišlo sérii troch zápasov bez víťazstva. Zverenci trénera Látala naposledy zvíťazili v pohári, v lige viedli šnúru až osem stretnutí bez plného bodového zisku. Radosť z výhry však nezatienila udalosti posledných dní a hráči sa rozhodli pre milé gesto. Po tlačovej konferencii trénerov si totiž za mikrofón sadli oni a týmto nezvyčajným gestom vyjadrili podporu svojmu trénerovi.

„Veľmi nás mrzí, ako to všetko dopadlo. Hlavne nás mrzí to, ako sa verejnosť vyjadruje na adresu klubu a trénera. My, hráči, musíme rešpektovať a dodržiavať klubové pravidlá. Venca Pilař tieto pravidlá porušil. Tým chceme povedať, že rozhodnutie trénera plne rešpektujeme a podporujeme,“ povedal novinárom kapitán Vít Beneš.

Pilař nie je jediný prípad

Nespokojnosť po spomínanom minulotýždňovom šlágri so Slaviou dal najavo aj skúsený brankár Miloš Buchta. Ten sa nečakane objavil na tribúne. „Bol som prekvapený, že som nevidel svoje meno v nominácii na zápas. Som zdravý, ráno som mal normálny plnohodnotný tréning. Počítal som s tým, že jeseň normálne dochytám,“ čudoval sa v rozhovore pre český denník Sport 39-ročný Buchta, ktorý sa nezmestil ani na lavičku. Neskôr ale svoje slová opravil cez klubový web.

„Na základe môjho momentálneho zdravotného stavu musím konštatovať, že zdanlivo ľahké zranenie, ktoré som mal pred zápasom so Slaviou Praha, sa po vyšetrení na magnetickej rezonancii ukázalo ako vážnejšie. Preto musím uznať, že rozhodnutie trénera a realizačného tímu nenominovať ma na zápas so Slaviou, bolo oprávnené,“ poznamenal Buchta„Priznávam, že moje vyjadrenie bolo unáhlené a ospravedlňujem sa za to. Po dohode s realizačným a lekárskym tímom sme sa rozhodli, že do konca jesene budem podstupovať liečbu tak, aby sa zo zdravotného hľadiska dalo všetko do poriadku a aby som po zimnej prestávke mohli spoločne s tímom bojovať o ďalšie ligové body.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia