spravy.sk spravy.sk

Kleščík sa lúčil s Trenčínom, Mészáros pozve za debutový gól nielen na večeru
zdroj: facebook.com/AS Trenčín

Kleščík sa lúčil s Trenčínom, Mészáros pozve za debutový gól nielen na večeru

Studené počasie, zubaté slnko, ledva tri stovky divákov. Aj také sú závery jesennej časti na slovenských futbalových štadiónoch. Pár dobrých vecí sa na súboji Trenčína s nováčikom predsa len našlo. Kvalitný povrch žilinského štadióna pod Dubňom a defenzíva hostí, ktorí si gólom do šatne vybojovali ešte iba druhú výhru v sezóne.

Lúčenia nik neobľubuje, pokiaľ nie sú s človekom, ktorého nechceme už vidieť. V sobotu popoludní zažil kapitán Trenčanov Peter Kleščík zrejme domácu rozlúčku s AS Trenčín. Jedna z opôr, stálic a ikôn zostavy dvojnásobného slovenského majstra je na rozhraní svojej kariéry. „Na 95 percent som proti Pohroniu odohral posledný domáci zápas za AS Trenčín. Vysvetliť moju situáciu by bolo zložitejšie, ale momentálne cíti klub a aj ja sám, že lepšie bude v mojom prípade hľadať si v zime nový angažmán. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni, týždne. Nevylučujem ani možnosť, že úplne skončím s futbalom,“ pomaly súkal zo seba pred novinármi slová 31-ročný stopér.

zdroj: huste.tv

Variant, že by sa z neho vo veku, v ktorom futbalisti ešte nezvyknú vešať kopačky na klinec, stal funkcionár, si ešte veľmi nepripúšťa. V klube mu však takúto možnosť ponúkli. „Funkcionársku pozíciu si ešte nepripúšťam. Chcel by som pokračovať, pokiaľ mi zdravie dovolí a niečo si nájdem, ako aktívny hráč,“ okomentoval rôzne možnosti rodák z kysuckej Rakovej.

V klube na Považí prežil polovicu svojho života. Z Čadce, kde sa narodil a futbalovo vyrastal, odišiel v necelých šestnástich rokoch do Trenčína a odohral zaň celý zvyšok kariéry. „Šestnásť rokov je dlhá doba, ale čas na nejakú analýzu a ďalšie hodnotenie bude neskôr. Teraz sa chcem ešte sústrediť na posledný zápas jesene v Nitre a odovzdať v ňom maximum pre klub. Tak som to robil aj vždy doteraz,“ povedal kapitán AS, ktorého prišla na posledný domáci duel s transparentmi podporiť do vyľudneného hľadiska celá jeho rodina.

Trenčín - Pohronie
Trenčín - Pohronie (facebook.com/AS Trenčín)

Po zbabranom zápase a neduživom výkone tímu s Pohroním nechcel Kleščík veľmi rozoberať svoju kariéru a pocity. „Po prehratom zápase vo mne neprevládajú pozitívne pocity, ale keď zhodnotím kariéru v Trenčíne neskôr, určite bude na čo spomínať. Určite sú to momenty ako zisky titulov a pohárov, postup s tímom z druhej ligy či majstrovský titul v sedemnástich rokoch. Prevládajú pozitíva nad negatívami,“ skonštatoval „Kleščo“.

V dueli s posledným v tabuľke Trenčania nepotvrdili narastajúcu formu a najmä minulotýždňové víťazstvo nad Trnavou a posun v tabuľke do prvej šestky. Chýbajúci potrestaní Afričania Zubairu a Bukari sa ukázali byť v ofenzíve pre súčasný Trenčín iba ťažko nahraditeľnými. „Možno aj oni dvaja chýbali viac, ako sme si vedeli predstaviť. V týždni sme sa pripravovali, že budeme hrať zápas bez nich, takže sa nemôžeme na ich neúčasť vyhovárať. Proti Pohroniu nám chýbalo... ani neviem nájsť správne slovo vyjadrujúce to, čo nám chýbalo. Možno väčší „drive“, kvalita do ofenzívy. Nedostávali sme sa do šancí, dobre sme síce kombinovali, ale iba v bezpečnej zóne, odkiaľ sa nedávajú góly a nerodia sa šance. Súper nás vytrestal z ojedinelej možnosti pred prestávkou. My sme zápas jednoducho nezvládli,“ dodal stopér s číslom 37 na chrbte.

Trenčín - Pohronie
Trenčín - Pohronie (facebook.com/AS Trenčín)

Má Peter Kleščík ešte sen, v ktorom klube by si chcel zahrať? „Sen mám, ale žijem v realite. Mám rokov, koľko mám a budem vďačný za každé jedno pôsobisko, ktoré príde. Nevylučujem ani možnosť, že budem hrať na Slovensku v najvyššej súťaži,“ povedal lúčiaci sa trenčiansky kapitán.

Jediným strelcom zápasu sa stal v nadstavenom čase prvého dejstva András Mészáros. Komárňanský odchovanec po rohu kapitána Lukáša Pellegríniho dobre zareagoval v pokutovom území na loptu odrazenú od jedného z trenčianskych hráčov a pohotovo ju poslal do siete domácich. „Som veľmi rád, že som dal gól, obzvlášť, že bol víťazný. Gól aj víťazstvo sme veľmi potrebovali, pretože sme dlho nevyhrali. Sme radi, že sa nám to konečne podarilo,“ odpovedal po stretnutí 23-ročný útočník, ktorý prišiel do Pohronia v júli z Dunajskej Stredy.

Trenčín - Pohronie
Trenčín - Pohronie (facebook.com/AS Trenčín)

András si gólový moment vychutnával, bol totiž jeho streleckým debutom v najvyššej súťaži. „Na gól som čakal ako útočník veľmi dlho. Bol to môj jubilejný tridsiaty zápas v najvyššej súťaži. Chcel by som ho venovať rodine, chutí výborne. Zápas bol pre nás ťažký. Súper držal loptu, my sme čakali na brejkové situácie. Nehrali sme síce lepšie, ale vyhrali sme, a to je dôležité,“ povedal Mészáros, ktorý sľúbil, že spoluhráčov vezme nielen na večeru. „Aj na pivo ich pozvem,“ uškŕňal sa rozradostený premiérový strelec.

Zaujímavú príchuť mal duel pre dvoch Hrnčárovcov. Kým Norbert koučoval duel spred lavičky Trenčanov, syn Dávid pomohol zdolať jeho tím na ihrisku. „Síce sme sa nabehali viac bez lopty ako s ňou, ale defenzívu sme mali výbornú a zaslúžene sme vyhrali. Súper síce mal šance, aj nejaké náznaky a rýchle prechody do útoku, ale vyhrali sme obranou. Výhra po trinástich zápasoch bez nej nás veľmi potešila. Nitra prehrala, takže sme si pomohli aj v tabuľke. Môžeme sa sústrediť na ďalší zápas so Sereďou, ktorý potrebujeme vyhrať,“ povedal 21-ročný stredopoliar Pohronia, ktorý si žilinský trávnik pamätá aj z hosťovania v MŠK zo Slovana Bratislava.

Trenčín - Pohronie
Trenčín - Pohronie (facebook.com/AS Trenčín)

Spomínaný rozlúčkový duel jesene so Sereďou bude pre Pohronie dôležitým. Ak by ho Radványiho zverenci vyhrali a Nitra s Trenčínom nebodovala, budú dvaja doterajší najvážnejší ašpiranti na zostup zimovať v tabuľke s rovnakým bodovým ziskom vedľa seba. „Budeme chcieť duel určite zvládnuť. Do zimnej prestávky by sa nám šlo ľahšie a určite by sa nám na jar sústredilo lepšie na boj o vyššie priečky," pripomenul dôležitú výzvu pred posledným domácim súbojom roka odchovanec Slovana.

Hrnčár mladší v prvom polčase dosť často behal po ihrisku popred svojho otca. Stihli si aj niečo povedať? „Nesústredil som sa na tatka, ale sám na seba. Ešte sme spolu nedebatili, možno na to bude čas pri nedeľnom obede. Pred zápasom sme sa hecovali, ale bolo to tak týždeň späť. V týždni sme sa už sústredili sami na seba, sme obaja profesionáli a bolo by to neférové. Pred výkopom sme si ale podali ruky,“ zakončil Dávid Hrnčár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia