spravy.sk spravy.sk

FIFPRO stojí za hráčmi Neapola: Rozhodnutie klubu je neopodstatnené
zdroj: TASR/AP

FIFPRO stojí za hráčmi Neapola: Rozhodnutie klubu je neopodstatnené

Hráčska únia FIFPRO v sobotu uviedla, že podporí hráčov SSC Neapol v boji proti "ďalšiemu zneužívaniu a zastrašovaniu" po tom, čo taliansky klub oznámil, že bude pokutovať tím za opustenie tréningového kempu.

Majiteľ klubu Aurelio De Laurentiis nariadil, aby hráčom skresali mesačné výplaty, niektorým až o 50%, za to, že sa nezúčastnili na celotýždňovom tréningovom kempe.

"FIFPRO je pripravená asistovať, v úzkej kooperácii s Talianskou hráčskou asociáciou (AIC), aby hráči neboli vystavení ďalšiemu zneužívaniu a zastrašovaniu. ," píše sa vo vyhlásení hráčskej únie.

De Laurentiis nariadil tréningový kemp po tom, čo klub začiatkom novembra prehral ligový duel s AS Rím 1:2, Neapol následne remizoval v Lige majstrov so Salzburgom 1:1 a hráči sa vrátili domov k rodinám. S rozhodnutím majiteľa nesúhlasil ani tréner Carlo Ancelotti. "Rozhodnutie Neapola zakázať hráčom vrátiť sa domov k rodinám po zápase so Salzburgom bolo neopodstatnené. Ako v každom inom zamestnaní, profesionálni futbalisti majú právo, aby bol ich súkromný život rešpektovaný. Skresanie výplat preto nemá opodstatnené dôvody," píše sa vo vyhlásení FIFPRO.

Neapol chce hráčom stiahnuť z výplat dokopy až 2,5 milióna eur. Informovala agentúra AFP.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia