spravy.sk spravy.sk

Nekompromisná disciplinárka. Slovan zaplatí 5000 eur, Košice tiež so štvorcifernou pokutou
zdroj: foto: Róbert Fritz

Nekompromisná disciplinárka. Slovan zaplatí 5000 eur, Košice tiež so štvorcifernou pokutou

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) znovu nezaháľala a rozdávala finančné i zápasové tresty. V rámci predošlých kôl Fortuna ligy či posledných meraní síl v druhej lige v rámci jesene neobišli sankcie ani kluby ako Slovan, Trnava či Košice.

Poďme však po poriadku. Spomedzi hráčov v najvyšších slovenských súťažiach dostal trest na jeden ligový duel Osman Bukari, ktorý sa po druhej žltej karte, a teda červenej, musel porúčať z ihriska v zápase 16. kola medzi Trenčínom a Trnavou (1:0). Päť žltých kariet nazbieral aj jeho klubový spoluhráč Abdul Musa Zubairu, ktorý taktiež vynechá najbližšie stretnutie FL. V rovnakom stretnutí takto pochybil aj kapitán červeno-čiernych Bogdan Alexandru Mitrea.

Keď ostaneme pri tejto víkendovej konfrontácii 16. kola, musíme sa pozrieť aj na jeho finančnú stránku. Hosťujúci Spartak zaplatí za vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky a poškodenie sociálnych zariadení na štadióne fanúšikmi "andelov" 500 eur do kasy DK SFZ. Disciplinárka zároveň žiada klub o poskytnutie informácie o spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku, s tou istou požiadavkou sa však obráti aj na Trenčín.

Horšie pochodil majstrovský Slovan Bratislava. Ten zaplatí desaťnásobok sumy, ktorú pošle SFZ Trnava. Ako uvádza DK vo svojej piatkovej úradnej správe, sumou 5000 eur prispejú belasí "na základe Správy delegáta stretnutia a Oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, za HNS divákov - vulgárne pokriky s provokatívnou propagáciou hnutia potláčajúcou základné práva a slobody počas stretnutia 15. kola FL FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava."

Slovan Bratislava fans
Priaznivci Slovana Bratislava mierne zavarili klubu. (foto: Jozef Bedej)

Pokuty neminuli ani druholigové kluby. Štvorcifernú sumu zaplatí FC Košice za vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ, strhnutie vlajky SFZ, použitie pyrotechniky a vhodenie predmetu do tváre rozhodcu v derby proti Trebišovu. Košičanov to vyjde na 2000 eur. Slavoj za nedostatočnú US zaplatí desaťnásobne menej, a teda 200 eur. Sumu 300 eur zase zaplatí hráč Petržalky Juraj Piroska, ktorý počas stretnutia 17. kola II. ligy FC Petržalka – BŠK Partizán Bardejov hrubo urážal delegované osoby.

Pokračujúce problémy neminú ani oporu Senice. Joao Francisco Favaro Amaral bude vypovedať pre podozrenie na užívanie zakázaných látok. DK predvoláva menovaného na svoje zasadnutie dňa 5.12.2019 o 16:00 hod. v sídle SFZ. "Môžem potvrdiť, že nejde o doping. Od smrti otca a sestry mal veľké psychické problémy a migrény. Bral na to tabletky, niečo ako brazílsky ibalgin či brufen. Teraz robíme potrebné kroky a riešime potvrdenia od neurológa a doktorov, aby na túto tabletku, ktorá mu jediná zaberá, mal výnimku," povedal pre ProFutbal.sk k tejto záležitosti tréner Záhorákov Michal Ščasný.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia