spravy.sk spravy.sk

Ďalší nečakaný krok DAC-u, v klube skončil Kristián Koštrna
zdroj: dac1904.sk

Ďalší nečakaný krok DAC-u, v klube skončil Kristián Koštrna

Keď sa z Dunajskej Stredy museli porúčať Erik Pačinda či Marin Ljubičić, mnohí nechápali, ako klub môže uvoľniť popredných hráčov tímu. Situácia sa opakuje. Na Žitnom ostrove po výprasku 0:5 v Michalovciach predčasne končí pravý obranca Kristián Koštrna. Rodák z Hlohovca bol pri tom pri neúčasti Zsolta Kalmára kapitánom žlto-modrých.

Dvadsaťpäťročný krajný bek, ktorý svoju kariéru odštartoval v anglickom Wolverhamptone, sa od príchodu do Dunajskej Stredy v roku 2017 vypracoval na jedného z kľúčových hráčov mužstva. Pravidelne nastupoval do zápasov, neraz i s kapitánskou páskou. Jeho dobré výkony neušli ani pozornosti reprezentačných trénerov, v októbri sa Koštrna ocitol v nominácii Pavla Hapala na kvalifikačný zápas s Walesom a prípravný duel s Paraguajom, z hry ho vtedy vyradilo menšie zranenie. O to prekvapujúcejší je fakt, že v aktuálne druhom tíme Fortuna ligy končí predčasne. 

„Po prehre 0:5 v Michalovciach sme mali ďalší deň na programe regeneráciu a nič nenasvedčovalo môjmu koncu. V pondelok sme mali voľno a v utorok si ma zavolal športový riaditeľ s tým, že klub si želá, aby sme ukončili spoluprácu. V tejto súvislosti musím povedať, že v lete sa mi končila zmluva a v DAC si chcú chystať mužstvo do budúcnosti. Dohodli sme sa, že už nebudem ďalej pôsobiť v Dunajskej Strede, opustím klub, nebudem ani trénovať s mužstvom a od januára môžem mať nový tím,“ prezradil pre piatkové vydanie denníka Šport Kristián Koštrna, ktorý mal pri prehre na Zemplíne na rukáve kapitánsku pásku a v nevydarenom stretnutí si strelil vlastný gól: „Vybuchli sme ako tím a ani ja sám som neodohral dobrý zápas. To si musím priznať. Keďže sme sa nevedeli dohodnúť na novej zmluve, takto to napokon vypálilo. Asi je aj dobré, že si môžem hľadať novú adresu a mužstvo sa bude pripravovať na jar už bezo mňa.“

Trnava - Dunajská Streda (Kristián Koštrna, Dominik Kružliak)
Kristián Koštrna musel nedobrovoľne ukončiť svoje úspešné pôsobenie na Žitnom ostrove (foto: dac1904.sk)

DAC čakajú v závere jesene ešte dôležité ligové zápasy s Nitrou a na Tehelnom poli proti bratislavskému Slovanu. Koštrna plánoval oba duely odohrať, jeho budúcnosť sa mala riešiť v zime. Klub ale rozhodol inak a jemu nezostalo nič iné, než sa poďakovať a rozlúčiť sa s kabínou a fanúšikmi. „Takéto veci sa vo futbale dejú. V minulosti skončili v DAC Pačinda či Ljubičič a hrajú v dobrých kluboch. Takáto vec ma nemôže zložiť,“ vyhlásil sebavedomo bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý pred príchodom do Dunajskej Stredy pôsobil v rakúskom Parndorfe a v bulharskom Pirine Blagoevgrad. Aj tentoraz by si rád vyskúšal zahraničný angažmán. „Nejaké kontakty už prebehli. Uvidíme, ako sa to vyvinie. V prvom rade si chcem oddýchnuť a od januára by som rád začal v novom tíme. Uvidíme, či zostanem na Slovensku. Určite to nevylučujem. V prvom rade by som sa chcel ale pozrieť po zahraničnom klube. Som však otvorený aj angažmánu v poprednom tíme našej ligy,“ dodal pre denník Šport tak trochu tajomne Koštrna, akoby naznačujúc, že nevylučuje ani pôsobenie v bratislavskom Slovane.

Aktualizované o vyjadrenie klubu: "Dvadsaťpäťročný pravý obranca DAC-u Kristián Koštrna bol z osobných dôvodov na záverečné dva týždne jesennej časti aktuálnej sezóny uvoľnený z tréningového procesu A mužstva. Hráč má s klubom naďalej platnú zmluvu, ktorá vyprší v lete 2020."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia