spravy.sk spravy.sk

O štarte sa dozvedel v deň zápasu, odohral ho celý. Bajrič: Našťastie ma hlava nebolí
zdroj: TASR

O štarte sa dozvedel v deň zápasu, odohral ho celý. Bajrič: Našťastie ma hlava nebolí

Iba pred troma týždňami prežil svoj najhorší kariérny moment, teraz musel zachraňovať Slovan. Pravý kraj obrany dostal pred štvrtkovým zápasom na ihrisku Besiktasu Istanbul (1:2) horké kvapky do očí, keď musel chorý Jurij Medveděv ostať doma a odpočívať. Na túto stranu defenzívy sa aj preto postavil Kenan Bajrič, pričom slovinský univerzál utrpel pred 21 dňami otras mozgu.

Kopačka do hlavy od Raúla Jímeneza v stretnutí K-skupiny Európskej ligy na pôde Wolverhamptonu (0:1) priniesla chvíle hrôzy pre divákov na Molineux Stadium. Slovinca ošetrovali 10 minút a napokon musel ostať aj po zápase na Britských ostrovoch na pozorovaní. Ako vtedy priznal, zachránila ho tvrdá balkánska hlava. Tá mu umožnila teraz odohrať 90 minút v Turecku, čo sám nečakal. Opäť sa však zasmial na fakte, že jeho “tvrdohlavosť” mu pomáha.

„Našťastie ma teraz po zápase nesprevádza žiadna bolesť hlavy, ani nič podobné. Trénujem s tímom už dva týždne a nemám žiadne pokračujúce problémy,” priznal Slovinec v pozápasovom rozhovore pre ProFutbal.sk. Hoci by viacerí povedali, že jeho štart v základe nie je najlepší nápad, veľa iných možností nebolo. Napravo mohol hrať ešte Arťom Suchockij, hoci cez nohu, alebo Myenty Abena v prípade, že by tréner Ján Kozák mladší kompletne posunul defenzívne rady doprava. To, že sa napokon rozhodol pre Bajriča, sa zadák od Jadranu dozvedel v deň duelu.

„Rozprávali sme sa pred zápasom o riešení tejto situácie. Pýtal sa ma, ako mi je a či sa cítim na to, že by som odohral zápas. Rozhodli sme sa, že pre túto konfrontáciu pôjde o najlepšie riešenie,” priblížil nám Bajrič. „Nie je to moja pozícia, ale snažím sa vždy maximálne pomôcť tímu. Pokúšal som sa aj teraz zo seba vydať to najlepšie na poste, kde som hral vlastne len tretí raz. Nemali sme však hráča, ktorý by na nej inokedy figuroval,” uvedomoval si prekérnu situáciu defenzívny univerzál, ktorý okrem toho už v belasom drese nastúpil aj ako stredný bek či defenzívny záložník.

„Najlepšie sa cítim na pozícii stopéra, kde som odohral vôbec najviac stretnutí a zastupujem tento post prakticky po celú svoju kariéru. Som ale pripravený ako alternatíva na akúkoľvek pozíciu, ktorá v tíme vypadne,” znejú odhodlané slová Bajriča. Trval na tom, že aj po škaredom zážitku z Anglicka sa cítil naozaj dobre a veľmi si chcel zahrať ďalší prestížny zápas na krásnom štadióne. A mohol byť spokojný. Veď odohral 90 minút a viackrát dobre vybojoval či podržal loptu.

„Nehral na svojom poste a boli tam aj menšie chybičky. Musíme povedať, že išiel do rizika, po vážnom zranení by potreboval ešte týždeň na úplné zotavenie. Zobral to však na seba. Odohral dobrý zápas,” povedal k jeho výkonu lodivod “belasých” Kozák. „Mohol by som ale zlepšiť všetky herné aspekty v rámci tejto pozície, predovšetkým zastávať ju čo najlepšie,” poznamenal ku svojmu predstaveniu samotný Bajrič.

Hoci sa mu hralo dobre, po zápase proti Besiktasu prevládalo sklamanie. Slovan totiž po prehre 1:2 už nemá šancu postúpiť do play-off Európskej ligy. Všetko sa pritom vyvíjalo dobre, keď po 45 minútach vyhrával 1:0. „V prvom polčase sme hrali výborne a boli sme často aj na súperovej polovici. Druhé dejstvo bolo iné. Zo začiatku nám to síce vychádzalo, ale potom sme sa príliš často sťahovali do defenzívy a tlak domácich bol na nás priveľa. Dali sme im mnoho šancí na skórovanie, už nám chýbali sily,” priznal Bajrič.

„Sme sklamaní, chceli sme vyhrať a cítili sme šancu postúpiť do play-off. Vládne smútok, nechceli sme totiž prehrať takýmto spôsobom, mali sme veľkú šancu triumfovať,” pokračoval so sklonenou hlavou. Zápas podľa neho do istej miery ovplyvnili aj niektoré zlé verdikty rozhodcov: „To sú rozhodnutia arbitra, ja to nemôžem komentovať ani ovplyvniť. Nesúhlasím s tým, ale musíme to akceptovať.”

Na stretnutí, v ktorom Slovan napokon nezískal ani bod do tabuľky K-skupiny, predsa len však našiel aspoň jedno pozitívum – atmosféru. Hoci štadión nebol naplnený ani do polovice svojej kapacity (11 526 divákov), fanúšikovia sa postarali o skvelú kulisu. „Čakal som, že divákov bude viac. Možno však neprišli pre to, že ich tím už nemal šancu kvalifikovať sa ďalej. Atmosféra bola napriek tomu úžasná. Tureckí fanúšikovia sú najlepší na svete. Aspoň podľa mňa. Vždy je radosť tu hrať.”

Podobné niečo však Bajrič očakáva aj 12. decembra. Hoci už slovanisti nemajú šancu na postup, budú chcieť zakončiť svoju kontinentálnu púť výhrou na Tehelnom poli proti Brage, na ktorej pôde remizovali 2:2. „Tentoraz musíme vyhrať. Je to naša posledná konfrontácia v Európe. Urobíme všetko pre to, aby sa naši priaznivci mohli tešiť z triumfu,” vyriekol sebavedomo Bajrič a na poslednú otázku webu ProFutbal.sk, či očakáva plný dom, zareagoval nesmierne pohotovo: „Samozrejme, že bude vypredané. Nič iné si nepripúšťam.”

Besiktas Istanbul - ŠK Slovan Bratislava (28.11.2019) (28 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia