spravy.sk spravy.sk

Kozák o hrdosti, krivde, či konflikte s trénerom súpera: Pozrite si, aké gesto mi ukázal
zdroj: TASR

Kozák o hrdosti, krivde, či konflikte s trénerom súpera: Pozrite si, aké gesto mi ukázal

Víťazstvo a priaznivý výsledok zo súbežne hraného zápasu. Ak by sa tieto dve podmienky spolu nesplnili, Slovanu Bratislava by bola vystavená predčasná stopka v Európskej lige. Hoci hralo sprvu “belasým” všetko do karát a po prvom polčase možno viacerí fanúšikovia pri televízoroch chystali šampanské, napokon sa nesplnila ani jedna z podmienok.

Slovanisti prehrali vo štvrtkovom meraní síl v K-skupine Európskej ligy na pôde Besiktasu 1:2 napriek tomu, že po polčase sa radovali z vedenia a z priebežnej výhry Wolverhamptonu na pôde Bragy (3:1). Napokon sa však aj na portugalskej pôde zrodila remíza, ktorá by tak či tak posunula do play-off kontinentálnej súťaže číslo dva práve tieto mužstvá.

„Sklamanie. To je prirodzené. Hrali sme o body a výhru, napokon sme prehrali,” mrzelo trénera Jána Kozákla ml., ktorý sa o svoje emócie podelil s novinármi na pozápasovej tlačovej konferencii. Rezultát z Bragy neriešil. Napriek prehre ho tešil aspoň výkon jeho zverencov. A to nielen vo vystúpení piateho kola, ale celom skupinovom cykle. Hviezdneho súpera Slovan dokázal na Tehelnom poli zdolať 4:2. Následne remizoval v Brage a ostatné tri stretnutia vždy prehral len o gól. V K-skupine preto nazbieral štyri body, no lepší ako tretí už neskončí.

„Som hrdý na chlapcov. Vieme, že sa môžeme zlepšovať. Všetci fanúšikovia a celé Slovensko videli dobrý zápas a vlastne všetky naše skupinové vystúpenia. Dnes to bolo rovnako. Chlapci nechali na ihrisku všetko a verím, že odohráme ďalšie výborné duely,” zaželal si bývalý reprezentant Slovenska a účastník MS 2010. Uvedomoval si fakt, že takéto vyhrotené merania síl jeho “belasým” chýbajú. Nebál sa podotknúť, že v domácej Fortuna lige chýba hráč kvalít Istanbulčanov.

„Chýbajú nám skúsenosti aj ťažšie zápasy v lige v takomto tempe. V závere by sme potom tie stretnutia lepšie zvládali. Máme však za sebou päť zápasov a vo všetkých sme hrali o body s veľkoklubmi. Môžem byť iba hrdý na svojich hráčov,” zopakoval svoje predošlé slová lodivod slovenského majstra.

Pochvalu zložil okrem kolektívu individuálne aj Kenanovi Bajričovi. Ten musel zastúpiť na pravom kraji obrany Jurija Medveděva, ktorý do Turecka pre chorobu nevycestoval. Hoci tento kraj defenzívy nie je prirodzenou pozíciou Slovinca, svoju úlohu si zastal plných 90 minút. A to iba tri týždne po tom, čo v dueli na pôde Wolverhamptonu (0:1) utrpel otras mozgu. „Bol v poriadku. Nehral na svojom poste a boli tam aj menšie chybičky. Musíme povedať, že išiel do rizika, po vážnom zranení by potreboval ešte týždeň na úplné zotavenie. Zobral to však na seba. Odohral dobrý zápas,” skonštatoval na jeho adresu Kozák.

Spomedzi futbalistov domáceho výberu čierno-bielych pochválil zase striedajúceho Adema Ljajiča, ktorý naskočil do stretnutia po zmene strán a dokázal vypomáhať ofenzívnym radom svojou energiou a rýchlymi prienikmi. Napokon sa v nadstavenom čase postaral o víťazný gól z penalty. „Vieme, že je to svetový hráč. Klobúk dole pred ním, má svoju kvalitu. Priniesol oživenie, mal veľa nebezpečných situácií a aj vďaka nemu otočili duel,” adresoval komplimenty smerom k 28-ročnému Srbovi. Pochválil však aj domáce publikum, ktoré vytváralo, podľa očakávaní, vynikajúcu kulisu.

„Domáci fanúšikovia a striedania Besiktasu určite pomohli. Dostali nás pod tlak a nám došli sily. Rozhodli však aj iné veci, to ale nebudem rozoberať. Kto sa vyzná do futbalu, vie, o čom hovorím,” narážal Kozák na sporné momenty týkajúce sa neodpískaného faulu na prenikajúceho Erika Daniela v 57. minúte pred šestnástkou súpera a zvláštne udelený priamy kop pre Besiktas v situácii, ktorá vyzerala ako faul na Andraža Šporara. Pískal sa však nedovolený zákrok Slovinca, z ktorého pramenil úspešný priamy kop na 1:1.

Zrejme aj preto vypukli v závere stretnutia prudké emócie. Slovenský lodivod si išiel niečo vydiskutovať s koučom Besiktasu Abdullahom Avcim do “tunela” vedúceho k šatniam hráčov. Turkovi mal adresovať podľa slov 56-ročného trénera Istanbulu vulgarizmus, ktorý však nechcel špecifikovať. „Emócie patria k futbalu, nič vážnejšie sa nestalo. No comment,” povedal sprvu Kozák na tieto obvinenia, neskôr však predsa len poznamenal: „Pozrite si záznam, čo mi ukázal domáci tréner – aké gesto. Ktovie, či je to normálne. Neviem však povedať, či je to natočené na videu.”

Besiktas Istanbul - ŠK Slovan Bratislava (28.11.2019) (28 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia