spravy.sk spravy.sk

Trnava s nožom na krku: Musíme vyhrať. Ale viete, aké to je, keď sa musí…
zdroj: FC Spartak Trnava

Trnava s nožom na krku: Musíme vyhrať. Ale viete, aké to je, keď sa musí…

Jesenná časť Fortuna ligy sa nezadržateľne blíži k svojmu záveru. Pred posledným novembrovým kolom vypadol trnavský Spartak z hornej polovice a okolnosti mu neprajú. Z posledných šiestich ligových zápasov až päťkrát prehral. Zdolal len nováčika z Pohronia po tom, ako otočil nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2.

Tento bláznivý príbeh sa udial v 15. kole pri príležitosti posledného domáceho zápasu v Trnave. Aj keď bude Spartak domácim tímom aj najbližší víkend, duel bude musieť odohrať na alternatívnej pôde v Myjave. Na Štadióne Antona Malatinského totiž prebieha výmena trávnika. V slovenskom Ríme dúfali, že práve domáca výhra s Pohroním prelomí výsledkovú smolu, avšak následná prehra s Trenčínom opäť dostala Trnavčanov na kolená. „Chýba nám trochu športového šťastia. Tímy v tabuľke sú vyrovnané, rozhodujú maličkosti. Nedá sa nič robiť, musíme zabojovať. Náš predsezónny cieľ bol dostať sa do prvej šestky. Dúfal som, že budeme po šestnástich kolách v pokojnejších vodách, ale nie je tomu tak a boj o prvú šesticu bude ešte tuhý. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa do hornej šestky, ktorá zaručuje aj atraktívnejšie a lepšie zápasy, dostali,“ povedal po poslednom zápase brankár Trnavy Dobrivoj Rusov.

Dvadsaťšesťročná opora Spartaka opakovane drží svoj tím nad vodou. Proti Trenčínu držal Rusov spoluhráčov v hre o body až do poslednej minúty aj vďaka chytenej penalte, z čistého konta sa však naposledy tešil ešte v 9. kole proti Senici. Dovedna ich má na konte túto sezónu štyri. Viac však trápi Trnavu zakončenie, z posledných štyroch duelov vyšli útočníci naprázdno až v troch. Stáva sa už pravidlom, že v závere sa v šestnástke súpera ocitne aj Rusov, v snahe o získanie aspoň jedného bodu. „Je to z núdze cnosť, riskujeme a robíme všetko pre to, aby sme vyrovnali. Už som bol toľkokrát hore, že už by som mal asi aj dať gól, keď to mám tak natrénované,“ smeje sa odchovanec Spartaka. „Z posledných siedmich zápasov sme šesť prehrali. Keby sme boli mužstvo, ktoré sa len bráni, tak je to pochopiteľné, ale máme šance s každým súperom, no nedarí sa nám ich premieňať a na tom zlyhávame,“ povzdychol si v rozhovore pre oficiálny web Spartaka.

Najbližšiu šancu napraviť si náladu a chuť budú mať zverenci portugalského trénera Ricarda Chéua už v piatok, keď v predohrávke na štadióne Spartaka Myjava budú hostiť Ružomberok. Spomienky na augustový súboj na Liptove má Trnava dobré, vďaka úspešnému pokutovému kopu Bogdana Mitreu vyhrala 1:0 a o týždeň na to zdolala doma aj Michalovce. Odvtedy však prišla séria desiatich zápasov, v ktorých andeli len dvakrát v lige bodovali naplno a raz vypadli ako obhajca zo Slovenského pohára. Aktuálne siedmy tím fortunaligovej tabuľky si uvedomuje nôž na krku a víťaznú povinnosť, hoci súper sa po sérii dobrých výsledkov vyšvihol už na štvrté miesto. „Nič iné nám neostáva, len vyhrať nad Ružomberkom. Len všetci vieme aké to je, keď sa musí…,“ zakončil rozhovor pre web andelov Rusov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia