spravy.sk spravy.sk

Michalovce po odchode Šoltisa skompletizovali realizačný tím
zdroj: Róbert Andrejov

Michalovce po odchode Šoltisa skompletizovali realizačný tím

Na Zemplíne už vyriešili trénerskú otázku. Po odvolaní Antona Šoltisa sa rozhodlo o tom, že Michalovce až do konca aktuálnej sezóny povedie jeho dovtedajší asistent Jozef Majoroš. Tomu okrem trénera brankárov Mareka Rodáka v ostatných dňoch vypomáhal ako hrajúci asistent i kapitán mužstva Igor Žofčák.

Jozef Majoroš už po nástupe do funkcie vyhlásil, že realizačný tím sa rozšíri ešte o jedného asistenta. Jeho slová sa naplnili, do klubu sa vracia Marek Ondrík, ktorý bol v sezóne 2011/2012 v MFK Zemplín pravou rukou hlavného kormidelníka Vlastimila Petrželu.

„Oslovil ma Jožko Majoroš, s ktorým sa poznám dlhé roky. Rozumieme si nielen ľudsky, ale aj trénersky. V poslednom období dosť často spolu cestujeme, keďže študujeme trénerskú UEFA Pro licenciu. Môžem povedať, že máme veľmi podobné názory na futbal, preto som sa jeho ponuku rozhodol prijať,“ priblížil pre denník Korzár Ondrík. Štyridsaťpäročný kormidelník sa k atuálne desiatemu tímu Fortuna ligy pripojil v utorok.

Michalovčan, ktorý dlhodobo žije v Prešove, viedol naposledy mladších dorastencov Popradu. V minulosti bol športovým riaditeľom Senice a pracoval i pri mládeži v Prešove. Od leta je asistentom Alberta Rusnáka pri reprezentácii do 19 rokov. Po dohode s michalovským klubom aj naďalej zostane pôsobiť v tejto funkcii.

„Bolo by neférové odísť, keďže pred pár dňami sa nám podarilo postúpiť do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2020. A v neposlednom rade, práca v reprezentácii je česť a napĺňa ma,“ prezradil Ondrík, pre ktorého je reprezentačná „devätnástka“ vrcholom doterajšej trénerskej kariéry. Nad funkciou hlavného kouča, nateraz, neuvažuje. „Až tak do budúcna nerozmýšľam. Beriem výzvy ako sú a čas ukáže, čo ďalšie trénovanie prinesie,“ uzavrel pre Korzár nový člen realizačného tímu žlto-modrých, ktorých čaká v sobotu 30. novembra dôležitý zápas v Myjave proti domácej Seredi.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia