spravy.sk spravy.sk

Jeseň ružomberskej rezervy: Dobrý štart aj séria bez výhry. Opory sa presadili vo Fortuna lige
zdroj: Rudolf Maškurica

Jeseň ružomberskej rezervy: Dobrý štart aj séria bez výhry. Opory sa presadili vo Fortuna lige

Až tri rezervy fortunaligových klubov vstúpili do tejto sezóny druhej ligy. Okrem etablovanej Žiliny aj nováčikovia z Ružomberka a bratislavského Slovana. Najvyššie z nich skončili po jesennej časti piati šošoni, belasí sa nachádzajú na predposlednej pätnástej priečke. Ôsme miesto okupujú futbalisti spod Čebraťa, hoci pred sezónou ich viacerí považovali za jasných outsiderov.

Aj vďaka nedeľňajšiemu víťazstvu 2:0 v dohrávke s Podbrezovou budú mať zverenci trénera Pecka pokojnejšiu zimu. Veď predtým ťahali šnúru štyroch prehier a piatich duelov bez výhry. „Je to dôležité a hlavne vydreté víťazstvo. Nebolo to futbalové, ale boj z jednej aj druhej strany. Tri body sú pre nás upokojenie do zimy a som rád, že sme zakončili jesennú časť víťazstvom,“ vravel ešte po stretnutí portálu ProFutbal.sk hlavný tréner ružomberského „béčka“.

Veľkou oporou bol v bránke Ivan Krajčírik. Devätnásťročný mladík, ktorý bol v úvode sezóny jednotkou prvého tímu počas zranenia Macíka a zachytal si aj v predkole Európskej ligy proti Levski Sofia. „Chudák Ivo bol aj sám nešťastný z toho, koľko gólov v poslednej dobe dostával. Nebol na to zvyknutý, no tentoraz nám veľmi pomohol, ukázal, čo v ňom je a to je dobre. Takto to má byť. Chlapci, čo na to majú, to musia ukazovať aj na ihrisku,“ pokračuje Pecko, ktorý vo výkone svojich zverencov oproti spomínanej čiernej sérii našiel zásadný rozdiel: „Nerobili sme chyby. Keď sa im vyvarujeme, máme na to, aby sme porazili hocijakého súpera v súťaži. S tým musíme pracovať.“

Ružomberok B radosť
Rezerva Ružomberka prezimuje na ôsmom mieste (foto: Rudolf Maškurica)

A aký je ďalší program mladého mužstva po jesennej derniére? „Ešte nekončíme, budeme trénovať. Urobíme si taký dobrý tréningový týždeň so srandovnými zápasmi a tak. Hráči sa navzájom vyhecujú, futbal ich musí baviť. Pracujeme s mladými chlapcami. Dlho sme boli v situácii, že v kabíne nás bolo strašne málo. Niektorí chalani sa dali dokopy, niektorých si možno vytiahnu do prvého tímu,“ vraví 51-ročný lodivod.

Ôsma priečka a štvorbodový odstup od pásma zostupu, to sú pozície, ktoré by Liptáci brali aj pred sezónou. „Neviem, čo každý očakával. Sme v strede tabuľky. Plánoval som, že keby sme mali možno o tri body viac, bolo by to ideálne. Vedeli sme však, že vstupujeme do ťažkej súťaže, budeme boxovať, bojovať o stred tabuľky a udržanie. Pomaličky to napĺňame. Musíme tvrdo pracovať, veľa hráčov sme poslali do áčka, hrávajú tam mladí chalani. Aj druhá liga je však pre nich dobrá súťaž, to je dôležité,“ vraví Pecko.

Jeho zverencom vyšiel predovšetkým vstup do sezóny. Štyri víťazstvá z úvodných šiestich duelov priniesli mladíkom na kopačky pohodu. „Ono to tak býva. Chvalabohu za ten úvod sezóny. Keby nám nevyšli prvé zápasy, možno by sme sa vôbec nenakopli a jeseň by sme hodnotili inak. Neboli sme v pozícii, že chceme niekam postúpiť. Samozrejme, po začiatku sme možno aj my mali trochu vyššie očakávania, ale prišli zranenia, odišli hráči do áčka. Pracujeme s tým, čo máme. Hlavne som rád, že sme v strede tabuľky. Viacerí hráči spravili veľký progres a verím, že viacerí z nich pôjdu v zime do prvého tímu.“

Ladislav Pecko
Ladislav Pecko verí, že jeho tím sa na jar vyhne tvrdým bojom o záchranu (foto: Rudolf Maškurica)

Kojnok, Zsigmund, či Bobček. To sú hráči, ktorí začali sezónu v rezerve, no dobrými výkonmi si vypýtali šancu od trénerov Haspru so Saparom. A napevno sa usadili v základe prvého tímu. Viacerí ďalší mladíci pričuchli k Fortuna lige ako striedajúci hráči. Aj to sa mohlo podpísať pod menej vydarený záver jesene. Náskok štyroch bodov na trinásty Šamorín vyzerá na prvý pohľad sľubne, no v Ružomberku si akiste uvedomujú, že na jar to nebude nič jednoduché. „Je to náročná súťaž a dôležitý bude každý jeden bod. Možno chytíme šnúru, možno nie a budeme tvrdo bojovať. Apriori však pripravujeme chlapcov hlavne pre áčko a na seniorský futbal. Ukázalo sa, že druhá liga je pre nich dobrá súťaž. Každý z nich sa v nej môže veľa naučiť a hlavne futbalovo rásť,“ zakončil rozhovor pre ProFutbal.sk Ladislav Pecko.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia