spravy.sk spravy.sk

Petržalka vyriešila trénerskú otázku, odchádza šesť hráčov
zdroj: FC Petržalka

Petržalka vyriešila trénerskú otázku, odchádza šesť hráčov

So štrnástym miestom a umiestnením v zóne zostupu ani zďaleka nemôže byť v FC Petržalka spokojnosť. Po minulej úspešnej nováčikovskej sezóne sa bielo-čierni chceli pohybovať v hornej polovici druholigovej tabuľky, no jeseň im absolútne nevyšla. Doplatil na to tréner Jozef Dojčan a najnovšie i šestica hráčov.

Po odvolaní Dojčana sa v závere jesene ujal kormidla v Petržalke šéftréner mládeže Vladimír Koník, ktorý mužstvo viedol v posledných zápasoch. V zime sa malo rozhodnúť, kto definitívne zasadne na lavičku. „Po poslednom zápase vedenie klubu intenzívne riešilo otázku obsadenia kľúčového postu kormidelníka a po rozhovore s Vladimírom Koníkom sa obidve strany dohodli na ďalšej spolupráci,“ ozrejmil pre fcpetrzalka.sk generálny manažér klubu Dominik Tóth. Päťdesiatjedenročný Koník tak zotrvá vo funkcii do konca aktuálnej sezóny, napriek tomu, že preferoval skôr prácu s mládežou, než s A-tímom.

Vladimír Koník
Vladimír Koník napokon zotrvá vo funkcii hlavného trénera FC Petržalka (foto: TASR)

Vzhľadom na zlé postavenie tímu v tabuľke sa dali očakávať i početné zmeny v kádri. Po jeseni sa klub rozlúčil až so šesticou hráčov. V Petržalke tak nepokračujú brankár Pavol Lastovica, obrancovia Ladislav Szöcz a Marcel Ondruš a stredopoliari Quintón Christina, Marcel Oravec a Nicolas Pochylý. „Odchod viacerých hráčov nebude pre verejnosť, vzhľadom k posledným výsledkom, prekvapením. Samozrejme, citlivo sme zvažovali všetky okolnosti. Hráčom ďakujeme za odvedené služby v našom klube a prajeme im len to najlepšie v ďalších pôsobiskách,“ okomentoval Dominik Tóth s dôvetkom, že klub aktuálne intenzívne pracuje na vhodnom doplnení kádra: „Verím, že v odvetnej časti vyrukujeme na druholigové trávniky v kvalitnom zložení.“

Petržalčania naďalej zostávajú v tréningovom procese, ktorý potrvá do 5. decembra. K mužstvu sa už pripojil i brankár Frederik Valach, ktorý v zápase s Liptovským Mikulášom utrpel priam hororové zranenie. Štart zimnej prípravy je naplánovaný na 8. január 2020.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia