spravy.sk spravy.sk

Kleščík poslal odkaz vylúčenému Bukarimu. Rusov: Proti slnku som mal spomalené reakcie
zdroj: facebook.com/astrencin

Kleščík poslal odkaz vylúčenému Bukarimu. Rusov: Proti slnku som mal spomalené reakcie

Súboj Trenčína s Trnavou mohol veľa napovedať o tom, ktorý tím bude mať bližšie k prvej šestke. Trenčania sa mohli v prípade víťazstva dotiahnuť na Spartak, červeno-čierni zase mohli po sérii nepresvedčivých výkonov a výsledkov ukázať svoju lepšiu tvár a dotiahnuť sa bližšie k špici. Nakoniec sa tešili z najtesnejšej výhry 1:0 "domáci" a preskočili svojho súpera v tabuľke.

Zápas pod Dubňom nebol veľmi pohľadný. Chýb v ňom bolo viac než dosť, a to na oboch stranách. Poslednou inštanciou v tímoch na zabránenie gólom sú brankári a dá sa napísať, že navrátilec do trenčianskej zostavy Igor Šemrinec zvládol duel lepšie ako jeho náprotivok v troch žrdí Spartaka Dobrivoj Rusov. „Bol som nejakých sedem týždňov mimo bránky, dve reprezentačné prestávky. Víťazný návrat ma určite potešil, hoci sme sa v posledných minútach bránili v desiatich. Bolo to ku koncu aj ubojované, ale máme dôležité víťazstvo,“ povedal po stretnutí Šemrinec.

V prvom polčase chytil šancu Trnavy, ktorú zavinil jeho spoluhráč Hamza Čatakovič, v druhom bol viackrát tam, kde mal byť, teda v správnom momente na správnom mieste, aby zabránil vyrovnaniu. „Tešil som sa na zápas s Trnavou, je to historicky jeden z lepších súperov, prišli aj fanúšikovia. Čatakovičovu 'šancu' som musel chytiť, keby som ju nezastavil, ľudia by hovorili, že som to chytiť mal. Víťazstvo nám môže veľmi pomôcť. Pozerali sme sa aj na tabuľku, pripravovali sme sa dva týždne na to, že chceme vyhrať a dotiahnuť sa na Trnavu, lebo inak by nám ušla na viac bodov. Je dobré, že sa nám to podarilo,“ dodal navrátilec do zostavy Trenčanov.

Hrnčárovi zverenci zvládli výsledkovo na výbornú zápas, v ktorom neboli lepším tímom. „Duel sme vyhrali bojovnosťou, nasadením, súdržnosťou a ochotou bojovať jeden za druhého. Práve tieto atribúty nám v minulých kolách chýbali. Šli sme víťazstvu naproti a zvládli sme ťažký zápas aj z pohľadu vývoja v tabuľke. Nedali sme navyše penaltu, súper na konci ožil, bol nepríjemný. Dúfam, že to pre náš tím bude vzpruhou do ďalších bojov,“ priznal kapitán Trenčína Peter Kleščík.

Významnú úlohu zohral v zápase Ghančan Osman Bukari. Na jednej strane zariadil perfektnou akciou a strelou od žrde do brány jediný gól zápasu, na druhej sa nechal v závere druhého polčasu po dvoch zbytočných žltých kartách v priebehu desiatich minút vylúčiť. „Chlapci musia vnímať, že majú na svojom konte kartu a nemôžu si dovoliť takto oslabiť tím. Osman je výborný hráč, nepríjemný, rýchly a určite nám bude v ďalšom kole proti Pohroniu chýbať. Gól dal síce pekný, ale zápasy s rovnocennými, alebo silnejšími súpermi sa rozhodujú aj skúsenosťami a verím tomu, že sa zo zápasu s Trnavou poučí. Už v prvom polčase dostal Zubairu žltú kartu a tréner nechcel riskovať, tak ho v prestávke vystriedal. Malo to byť aj určité memento pre ostatných, aby si dávali pozor, ale Osman to pochopil po svojom,“ skonštatoval trenčiansky stopér.

Osman Bukari radosť
Osman Bukari dal rozhodujúci gól, no nechal sa vylúčiť. (foto: facebook.com/astrencin)

Dobrivoj Rusov v bránke Trnavy sa v zápase viackrát predviedol. Nie vždy v pozitívnom svetle, ale práve svetlo zohralo, podľa jeho slov, v jeho výkone dosť podstatnú úlohu. „Pri výbehu za Čatakovičom v prvom polčase som nič nevidel, asi aj preto som situáciu neodhadol dobre a bol som pri ňom neskoro. Našťastie sme z toho neinkasovali. Vlastne som prvý polčas nevidel poriadne nič. Prehrali sme žreb, takže som chytal proti ostrému slnku, ktoré v druhom polčase už zapadlo, lenže to už som chytal v tieni. Mal som proti slnku spomalené reakcie, loptu som poriadne nevidel, bolo to nepríjemné,“ povedal po stretnutí brankár Spartaka, ktorý v druhom polčase vyrobil penaltu, ale dokázal ju vzápätí Čatakovičovi aj chytiť.

„Šiel som do súboja s Čatakovičom ako decko, nemal som sa s ním vôbec dostať do kontaktu. Mal som byť pri lopte prvý a ustáť súboj. Dobre, že som svoju chybu odčinil a penaltu chytil, pretože by som si vyčítal chybu, ktorú neurobí ani dorastenec,“ opísal svoj kiks Rusov.

Trnavský odchovanec síce penaltu chytil, ale vo vyrovnanom zápase rozhodla presná Bukariho strela, ktorá mu v 36. minúte od pravej žrde zapadla za chrbát. „Duel bol vyrovnaný, možno v druhom polčase sme boli aj lepší, ale opakuje sa tá istá pesnička už niekoľko kôl. Súper sa proti nám trafí buď gólom mesiaca, alebo od tyčky, prípadne parádne do vinkla. Musíme si položiť otázku, či sú útočníci súperov naozaj takí dobrí, alebo my máme toľko smoly. Boli zápasy, v ktorých sme hrali zle a nemali sme body, teraz sme nehrali zle a opäť body nemáme. Neviem už, čo na to povedať,“ krútil hlavou trnavský brankár.

Dobrivoj Rusov
Dobrivoj Rusov: "Šiel som do súboja s Čatakovičom ako decko, nemal som sa s ním vôbec dostať do kontaktu." (foto: facebook.com/astrencin)

Zdalo sa, že výhra nad Pohroním po sérii zlých výsledkov "bílych andelov" nakopne, no nie je tomu tak. „Chýba nám aj trochu športového šťastia. Tímy v tabuľke sú vyrovnané, rozhodujú maličkosti. Aj Trenčín je prekvapujúco nižšie, ako by som ho podľa hry tipoval. Mne osobne sa s nimi nehrá dobre, určite mám v lige obľúbenejšie tímy. Nedá sa nič robiť, musíme zabojovať. Náš predsezónny cieľ bol dostať sa do prvej šestky. Dúfal som, že budeme po šestnástich kolách v pokojnejších vodách, ale nie je tomu tak a boj o prvú šesticu bude ešte tuhý. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme sa do hornej šestky, ktorá zaručuje aj atraktívnejšie a lepšie zápasy, dostali,“ zakončil 26-ročný brankár Spartaka Trnava.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia