spravy.sk spravy.sk

Paríž St. Germain sa chystá premenovať Park Princov
zdroj: TASR/AP

Paríž St. Germain sa chystá premenovať Park Princov

Futbalový štadión Park Princov v Paríži premenujú. Klub Paríž St. Germain v piatok spustil platformu a proces "namingu", pričom hľadá budúceho partnera, podľa ktorého by sa premenoval nielen samotný štadión, ale aj budúce tréningové centrum klubu. Informuje o tom denník Le Parisien.

"Už vo štvrtok klub oslovil mailom niekoľko stoviek francúzskych i zahraničných obchodných spoločností," uviedol denník. Zámerom klubu je nájsť nové zdroje príjmu.

PSG bude šiesty klub francúzskej najvyššej súťaže, ktorý uplatní "naming" – postúpenie práva na pomenovanie marketingovo využiteľnej entity, napríklad štadióna. Z klubov Ligue 1 tak v minulosti urobili Amiens, Bordeaux, Lyon, Marseille i Nice. Le Parisien pripomína, že v tom lepšom prípade pre fanúšikov, stotožnených s tradičným názvom, môže ísť len o zakomponovanie obchodného mena do súčasného názvu, tak ako je to napríklad v Marseille. Reálnou možnosťou je však úplná zmena názvu, podobne, ako sa to stalo v Lyone.

Denník upozornil, že svoje bude mať do toho čo povedať aj parížska radnica. "Má právo odmietnuť eventuálnu dohodu v prípade, ak by bola v rozpore s dobrými mravmi, prípadne by názov nekorešpondoval s charakterom a obrazom mesta," uviedol denník, ktorý takisto pripomenul, že v decembri 2013 mesto predĺžilo PSG prenájom Parku princov na 30 rokov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia