spravy.sk spravy.sk

Oporu Senice prešetrujú kvôli dopingu
zdroj: TASR

Oporu Senice prešetrujú kvôli dopingu

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) počas reprezentačnej prestávky znovu zasadala.

Komisia prijala stanoviská klubov ŠK Slovan Bratislava, FC Košice, Slavoj Trebišov i lídra Petržalky Juraja Pirosku k previneniam, ktoré oznámila ešte minulý týždeň, ďalej však pokračuje v šetrení veci a tresty zatiaľ nerozdala. Pre kartové tresty budú fortunaligistom chýbať cez víkend Žilinčan Besir Demiri a aj Trnavčan Lucas Lovat, ktorému disciplinárka tento týždeň zamietla žiadosť o skrátenie trestu.

Novým prípadom sa stala opora senickej defenzívy Joao Francisco Favaro Amaral. Brazílsky stopér sa podrobil antidopingovej skúške po zápase 13. kola medzi Senicou a Sereďou, ktorá mala odhaliť prítomnosť zakázanej látky v odobratej vzorke. Senát disciplinárnej komisie pre ochranu integrity súťaže, na základe Správy Antidopingovej agentúry SR, začal voči hráčovi disciplinárne konanie, žiada od neho písomné stanovisko a ukladá mu predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v pozastavení výkonu športu až do rozhodnutia komisie. Bližšie informácie zatiaľ neboli zverejnené.

Dvadsaťsedemročný obranca prišiel do Senice v priebehu tohto leta, na konci augusta zažil premiéru v 6. kole proti Zlatým Moravciam. O 8. kola hráva pravidelne v základnej zostave s plnou minutážou, odohral aj posledné duely 14. a 15. fortunaligového kola proti Slovanu (0:2) a Michalovciam (4:0).

Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu zároveň definitívne potvrdila termín osemfinále Slovnaft Cup-u medzi MŠK Žilina a Slovanom Bratislava, ktorý si cez reprezentačnú prestávku vybojoval postup cez druholigový Bardejov. Stretnutie sa podľa žrebu uskutoční na Tehelnom poli a odohrá sa v stredu 4. decembra o 18.30 hod.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia