spravy.sk spravy.sk

Slovanu sa pred vrcholom jesene vracia do zostavy kľúčový hráč
zdroj: skslovan.com

Slovanu sa pred vrcholom jesene vracia do zostavy kľúčový hráč

Vynechal zápas Európskej ligy vo Wolverhamptone, ligový duel v Zlatých Moravciach a pohárové zápolenie v Bardejove. Najhoršie obavy sa však nenaplnili a jeden z kľúčových hráčov bratislavského Slovana sa vracia späť do akcie. Od stredy už s „belasými“ trénuje uzdravený krídelník Moha, ktorého svalové zranenie napokon nebolo tak vážne ako sa predpokladalo.

Moha je neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy trénera Jána Kozáka ml. Zranenie si privodil na začiatku mesiaca v domácom zápase so Senicou. Po krátkom výpadku sa znovu dostáva do formy a verí, že čo najskôr sa objaví na trávniku. „Ešte to nie je úplne stopercentné. V stredu som prvýkrát naplno trénoval s tímom a bol to výborný pocit. Na tréningu som hral s veľkou chuťou a cítil som sa naozaj dobre,“ rozhovoril sa pre skslovan.com 26-ročný ofenzívny stredopoliar, ktorému odľahlo, že jeho zranenie napokon nebolo až také vážne: „Keď som v zápase so Senicou musel predčasne odísť z ihriska, tak som sa obával, že moje zranenie bude oveľa vážnejšie. Pociťoval som veľkú bolesť, lekár však po vyšetreniach povedal, že si musím dať týždeň-dva oddych a potom môžem postupne opäť trénovať. V tej chvíli mi naozaj odľahlo, chcem totiž čím skôr opäť pomôcť tímu, čaká nás veľa náročných duelov.“

Zatiaľ, čo zvyšné fortunaligové tímy majú pred sebou už len tri zápasy do konca jesennej časti, Slovan sa okrem toho dvakrát predstaví v Európskej lige, a tiež v dohrávanom stretnutí Slovnaft Cup-u proti Žiline. Aktuálne ale pozornosť tímu smeruje k sobotňajšiemu domácemu duelu 16. kola našej najvyššej súťaže proti Seredi. „Hráme doma na Tehelnom poli, a tam musí byť vždy naším cieľom vyhrať, a to bez ohľadu na meno súpera. Predpokladám, že Sereď bude najmä brániť a čakať na brejky. My budeme zrejme musieť prekonávať defenzívny blok súpera. Tieto zápasy nie sú jednoduché, no máme kvalitu a túžbu, aby sme sa strelecky presadili, dali góly, potešili fanúšikov a získali tri body. Nič iné neberieme,“ neskrýva trojbodové ambície Moha.

Dvadsaťšesťročný krídelník sa do akcie vracia skôr, ako sa prvotne predpokladalo (foto: skslovan.com)

Nateraz je otázne, či sa šikovný Maročan predstaví v akcii už v sobotu. „Samozrejme, že by som veľmi chcel už v sobotu hrať, zápasy mi chýbali a mám veľký hlad po futbale. Závisí to však od rozhodnutia lekárov a trénera, netreba zbytočne riskovať. Rád by som bol do konca tohto týždňa už stopercentne pripravený, no uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať a najmä ako sa rozhodne tréner,“ uzavrel. V augustovom prvom vzájomnom zápase Slovan zdolal Sereď rozdielom triedy 4:0, paradoxne, tento duel Moha kvôli menšiemu zraneniu vynechal.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia