spravy.sk spravy.sk

FOTO: Mauricio Pochettino zanechal hráčom Tottenhamu v šatni dojemný odkaz
zdroj: twitter.com/Daily Hotspur

FOTO: Mauricio Pochettino zanechal hráčom Tottenhamu v šatni dojemný odkaz

Tottenham v aktuálnej sezóne neprežíva najšťastnejšie obdobie. Poznačila ho najmä ligová kríza, na ktorú v konečnom dôsledku doplatil tréner Mauricio Pochettino. Jeho misia sa na severe Londýna skončila po päť a pol roku. A keďže k náhlemu odvolaniu prišlo počas reprezentačnej prestávky a nestihol sa rozlúčiť s hráčmi, zanechal im v šatni dojemný odkaz.

Asistent argentínskeho kouča Jesus Perez zverejnil na Twitteri dvojicu fotografií. Prvá z nich zachytáva Pochettina v trénerskom úbore a fixou v ruke, ktorou sa niečo chystá napísať na taktickú tabuľu. Druhá fotografia už odzrkadľuje samotný odkaz na rozlúčku: "Veľké ďakujem vám všetkým! Nemôžeme sa rozlúčiť. Vždy budete v našich srdciach."

Počas pôsobenia Pochettina pri kormidle sa z Tottenhamu stal obávaný protivník a pravidelný účastník prestížnej Ligy majstrov. Dokonca aj jeho nástupca José Mourinho mu vzdal hold na svojej úvodnej tlačovej konferencii: "Najskôr musím s určitým smútkom hovoriť o Mauriciovi Pochettinovi. Musím mu pogratulovať k práci, ktorú tu odviedol. Tento klub bude navždy jeho klubom. Tento tréningový areál bude navždy jeho tréningovým areálom. Môže prísť kedykoľvek bude chcieť. Ak mu budú chýbať hráči a ľudia, s ktorými pracoval, dvere tu má vždy otvorené."

zdroj: twitter.com/Daily Hotspur

Argentínčan v uplynulej sezóne doviedol "kohútov" až do finále Ligy majstrov proti Liverpoolu (0:2). V aktuálnej sezóne ale doplatil 47-ročný Juhoameričan na zlú fazónu Londýnčanov, ktorí vyhrali z dvanástich ligových konfrontácií iba v troch prípadoch a sprevádza ich pre nich nešťastné číslo 14 - to je totiž ich tabuľková pozícia i počet nazbieraných bodov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia