spravy.sk spravy.sk

Nitra láka divákov. Vstupenky výrazne zlacneli, teplý čaj zdarma
zdroj: Lukáš Urbašík

Nitra láka divákov. Vstupenky výrazne zlacneli, teplý čaj zdarma

Vedenie fortunaligového klubu FC Nitra pristúpilo k niekoľkým krokom, aby na Štadión pod Zoborom cez víkend prilákalo čo najviac fanúšikov. Jedenásty celok tabuľky vyzve v predposlednom domácom jesennom zápase tretí tím súťaže MŠK Žilina.

Z pohľadu klubov, ktoré hrávajú domáce stretnutia na vlastnom štadióne, patrí Nitra medzi tie s najnižšími návštevami. Posledný duel proti Trnave prišlo na tribúny vrátane priaznivcov hostí len necelých 750 zvedavcov, viac bolo ohlásených len v 4. kole proti Seredi (874 divákov) a v 6. kole proti DAC (2155 divákov). Najmenšia návšteva prišla na novembrový súboj s Ružomberkom, keď si na štadión našlo cestu len 518 priaznivcov. Počas reprezentačnej prestávky hrala na štadióne slovenská reprezentácia do 21 rokov, na kvalifikačný duel proti Gruzínsku bolo zvedavých 1548 divákov.

Futbalisti opakovane žialili za väčšou fanúšikovskou podporou, klub sa preto rozhodol vyjsť nitrianskym priaznivcom v ústrety. Cena vstupného, ktorá bola pred sezónou upravená na 6 eur cez internet, respektíve 8 eur na mieste, bude na sobotňajší zápas výrazne znížená. Vedenie sa rozhodlo pri príležitosti najbližšieho fortunalgového duelu pre jednotné vstupné vo výške 3 eurá a deti do 15 rokov budú mať vstup zdarma. Deti zároveň dostanú teplý čaj zdarma. Informoval o tom klub prostredníctvom oficiálneho webu.

Zápas 16. kola slovenskej Fortuna ligy Nitra - Žilina sa odohrá v sobotu 23. novembra s výkopom o 14.00 hod. Zverenci trénera Gergelyho Geriho majú za sebou tri víťazné zápasy, vrátane postupu o štvrťfinále Slovenského pohára. Súper zo Žiliny posledné dva ligové zápasy naopak prehral, v základnej zostave by mal opäť naskočiť aj slovenský reprezentačný útočník Róbert Boženík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia