spravy.sk spravy.sk

Štadión Antona Malatinského do februára zatvorený, trávnik už vykopali
zdroj: TASR

Štadión Antona Malatinského do februára zatvorený, trávnik už vykopali

Na druhý deň ráno po reprezentačnom zápase Slovenska s Azerbajdžanom trnavský štadión definitívne zavrel svoje brány a takmer štvrťrok nebude hostiť žiaden futbalový duel.

Dôvodom je avizovaná výmena trávnika, ktorý majú Trnavčania z hľadiska záruky na systém povinnosť pravidelne vymieňať. Preto len osem hodín po poslednom kvalifikačnom zápase slovenskej reprezentácie obsadila štadión ťažká technika. Informoval o tom spravodajský servis Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) v stredajšom vysielaní relácie Góly, body, sekundy.

V úvodný deň bola odstránená trojcentimetrová vrstva trávnika, pod ktorým zostalo hlinené podložie s hybridnými vláknami. Následne bude prebiehať výsev novej trávy, ktorú pred mrazivým počasím bude chrániť vyhrievanie a plachty. Do trávnika bolo od otvorenia štadióna investovaných približne 1,5 milióna eur.

Posledný domáci duel jesennej časti sezóny 2019/2020 odohrá Spartak na štadióne v Myjave, v rámci 17. kola vyzve na alternatívnom štadióne duel s MFK Ružomberok. Duel sa odohrá v predohrávke už v piatok 29. novembra od 18.00 hod., o deň neskôr sa na rovnakej pôde predstaví Sereď s Michalovcami. 

Štadión v Trnave otvorí opätovne svoje brány až v sobotu 8. februára, kedy v generálke na jarnú časť vyzve domáci Spartak českého prvoligistu Baníka Ostrava. O týždeň neskôr do slovenského Ríma zavíta úradujúci majster Slovan Bratislava.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia