spravy.sk spravy.sk

Fanúšikovia Tottenhamu reagujú na príchod Mourinha: Jeho ego je väčšie než náš nový štadión
zdroj: TASR/AP

Fanúšikovia Tottenhamu reagujú na príchod Mourinha: Jeho ego je väčšie než náš nový štadión

Odvolanie Mauricia Pochettina a následné vymenovanie nového manažéra Josého Mourinha museli v Tottenhame chystať už dlhšiu dobu. Táto správa totiž prišla ako blesk z jasného neba. Vedenie „kohútov“ absolútne nenechalo priestor na žiadne špekulácie a už pár hodín po vyhadzove argentínskeho lodivoda oznámilo príchod kontroverzného Portugalčana.

Pochettino strávil na severe Londýna päť rokov. Pod jeho vedením sa klub vyšvihol medzi anglickú smotánku, zahral si dokonca i vo finále Ligy majstrov. Vstup do aktuálnej sezóny ale Tottenhamu nevyšiel a vedenie vycítilo, že problém je v 47-ročnom kormidelníkovi. Či bolo jeho odvolanie správnym krokom, to ukážu až najbližšie týždne a mesiace. 

„The Special One“ prichádza do Londýna po tom, ako takmer rok neviedol žiadne mužstvo. Jeho posledný angažmán v Manchestri United sa neskončil nijako slávne. Mnohí už Mourinha odpísali. Bývalý kormidelník Porta, Chelsea, Interu Miláno či Realu Madrid si tentoraz vybral klub z druhého sledu. Tottenham nie je favorit na ligový titul či na triumf v Lige majstrov, napriek tomu má vždy smelé ambície. Podarí sa 56-ročnému manažérovi naplniť ich? 

Reakcie fanúšikov Tottenhamu sú rôzne. Mnohí rodáka zo Setúbalu ospevujú a tvrdia, že hoci jeho tímy nikdy nehrali oslnivý futbal, dokázali víťaziť a získavať trofeje. A práve to „kohúti“ potrebujú. Nájde sa však i kvantum negatívnych názorov, podľa ktorých je Mourinho drahý a preceňovaný, navyše, v klube nerobí dobrú krv. Nuž, uvidí sa, kto bude mať pravdu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia