spravy.sk spravy.sk

Poloprázdne tribúny, piskot napriek vedeniu. Smutné a nepochopiteľné, hlási slovenská kabína
zdroj: foto: Jozef Bedej

Poloprázdne tribúny, piskot napriek vedeniu. Smutné a nepochopiteľné, hlási slovenská kabína

Víťazstvo s horkastou príchuťou. Triumf Slovenska nad Azerbajdžanom 2:0 v záverečnom stretnutí kvalifikačnej E-skupiny už neznamenal prakticky nič. Vysnívaný postup na majstrovstvá Európy 2020 sa zverencom Pavla Hapala vzdialil, hoci stratený nie je. Tretie miesto v skupine po trinástich nazbieraných bodoch znamená účasť v play-off Ligy národov a ďalšie barážové súboje v marci. Hráči boli, patrične a pochopiteľne, smutní. Mrzel ich však aj iný fakt.

Rozlúčkový zápas Slovákov so skupinovým kvalifikačným cyklom si prišlo pozrieť 7825 divákov. Ak by sa "sokolom" predsa len podarilo postúpiť na kontinentálny šampionát, oslavoval by to poloprázdny Štadión Antona Malatinského v Trnave. Čo však bolo ešte smutnejšie, približne medzi 70. a 80. minútou spustilo prítomné publikum piskot na výkon domáceho mužstva, ktoré vyhrávalo od 19. minúty 1:0. Samozrejme, oproti triumfu 5:1 v Azerbajdžane nešlo o taký dominantný futbal v podaní Slovenska, ktoré vystrelilo na bránku súpera dohromady osemkrát, nemalo príliš veľa tutoviek a veľa času strávilo držaním lopty a prihrávkami v strede ihriska, a to najmä v závere zápasu.

To sa, zjavne, priaznivcom nepáčilo a svojim miláčikom to dali pocítiť, hoci ich po zápase vytlieskali. Nič sa však nezmenilo na tom, že piskot domácich hráčov zaskočil i zarmútil. Redakcia webu ProFutbal.sk sa preto viacerých aktérov utorkového stretnutia spýtala otázku, čo hovoria na poloprázdny štadión a vyjadrenie nevôle s predvedeným výkonom napriek výhre.

Pavel Hapal (tréner Slovenska): "Ľudia sú nervózni, ak nevyhrávame 3:0 alebo 4:0. Každý si myslel, že príde Azerbajdžan, my mu dáme päť gólov a všetci budú spokojní. Bohužiaľ, nám sa to nedarilo, nedokázali sme sa dostávať do šancí. Bol by som radšej, keby ľudia fandili a povzbudzovali. Bohužiaľ, nie je to tak."

Milan Škriniar (stopér Slovenska): "Pískali už viackrát aj v iných zápasoch. Počujete to, ale nechcete niečo podobné vnímať. Možno aj veľa ľudí nám neverilo. Dnešný výkon nebol zlý. Samozrejme, potrebovali sme vyhrať a kontrolovali zápas. Diváci nám na konci predsa len zatlieskali. Možno nie za dnešný zápas, ale za celú kvalifikáciu. Treba im určite poďakovať."

Dávid Hancko (vpravo): "V Chorvátsku sme po polčase vyhrávali 1:0 a keď išiel Luka Modrič zahrávať rohový kop, celý štadión skandoval, oslavoval ho a spieval napriek tomu, že domáci prehrávali." (foto: Róbert Fritz)

Dávid Hancko (ľavý obranca Slovenska): "Nie je to jednoduché pre hráčov, čo nehovorím len za seba. Chalani okolo mňa sú svetoví hráči a zaslúžili by si určite väčší rešpekt. Keď si to pretočím v hlave, v Chorvátsku sme po polčase vyhrávali 1:0 a keď išiel Luka Modrič zahrávať rohový kop, celý štadión skandoval, oslavoval ho a spieval napriek tomu, že domáci prehrávali. My sme dokonca  teraz vyhrávali, i keď sme sami vedeli, že to nebolo úplne ono a ťažko sa nám dostávalo do tempa. Každá jedna chybička mohla znamenať brejky a súpera sme okrem dvoch väčších príležitostí do ničoho nepustili a kontrolovali hru. Diváci možno chceli gólovú prestrelku či od nás päť presných zásahov, to sa ale nemôže stávať neustále. Aj takýto zápas nám pritom môže pomôcť, niekedy je dôležité vyhrať aj 1:0 či 2:0."

Peter Pekarík (pravý obranca Slovenska): "Chcem poďakovať ľuďom, ktorí prišli, pretože ich bolo počuť. Samozrejme, v druhom polčase sme vnímali aj ich piskot a musím povedať, že v druhom polčase sme naozaj boli pasívnejší. Stratili sme veľa síl v zápase s Chorvátskom a nechceli sme to príliš otvárať. Verím, že v marci vytvoríme atmosféru, ktorá nás posunie do finále baráže."

Marek Hamšík (záložník a kapitán Slovenska, strelec gólu na 2:0): "Som rád za divákov, ktorí prišli. Nie je v našich možnostiach vyhrať každý zápas 5:0."

Stanislav Lobotka: "Pre mňa je to nepochopiteľné. Nie je možné chodiť iba hore-dole ako keď hráte na konzole hru FIFA." (foto: Róbert Fritz)

Stanislav Lobotka (záložník Slovenska): "Sklamanie, ale povedzme si na rovinu, nie sme ten typ národa, ktorému keď sa nedarí, príde na jeho zápas plný dom. To je slovenská nátura. Keby sme vyhrali v Chorvátsku, dal by som na to ruku, že bude vypredané. Piskot som vnímal. Z mojej strany to bolo nepochopiteľné. Vyhrávali sme 1:0 a museli sme podržať loptu, čo sa nám darilo. Nie je možné chodiť iba hore-dole ako keď hráte na konzole hru FIFA. Sme iba ľudia."

Matúš Bero (záložník Slovenska): "Myslím si, že je to smutné. Nik nám nemôže uprieť, že do zápasov za Slovensko sme vždy dali všetko. Ani jeden z nás nebol v stave, že by do duelu nedal maximum. Piskot zamrzí, ale nič s tým neurobíme, bol to ich pocit. Samozrejme, čakal som vzhľadom na dôležitosť zápasu aj vyššiu návštevu."

Lukáš Haraslín (krídelník Slovenska): "Nevnímam príliš tieto veci, snažím sa sústrediť na hru. Každý má svoj názor, čo sa ale deje mimo hracej plochy, to príliš nevnímam. Sústredím sa na seba a svoju hru."

Róbert Boženík divákov nekritizoval. Poďakoval tých, ktorí si našli cestu na zápas. (foto: Jozef Bedej)

Róbert Boženík (útočník Slovenska, strelec gólu na 1:0): "Diváci, ktorí si našli cestu na štadión, boli úžasní a povzbudzovali nás celý zápas. Užívali si ho ako my a som rád, že zavítali na štadión."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia